RAPORT

Pogarda

Reżim Putina szykuje areszt lub grzywnę za mapę z Rosją bez Krymu

Rosyjski dyktator Władimir Putin nielegalnie zajął Krym (fot. Russian Presidential Press and Information Office/Anadolu Agency/Getty Images)
Rosyjski dyktator Władimir Putin nielegalnie zajął Krym (fot. Russian Presidential Press and Information Office/Anadolu Agency/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, przyjęła ustawę o karze grzywny lub aresztu za rozpowszechnianie map bez przedstawiania terytoriów okupowanych przez Rosję – poinformował dziennik „Kommiersant”.

Doradca prezydenta Ukrainy: Nasza kontrofensywa już trwa

Kontrofensywa sił ukraińskich trwa już od kilku dni; to intensywna wojna rozciągająca się na 1,5 tys. km granicy z Rosją, ale działania już ruszyły...

zobacz więcej

Serwis Ukrainska Pravda komentuje, że nowe prawo zrównuje „dokumenty kartograficzne i inne dokumenty podważające integralność terytorialną Federacji Rosyjskiej” z materiałami „ekstremistycznymi”. Oznacza to, że wszystkie mapy, które pokazują Krym i inne zajęte terytoria jako niebędące częścią Rosji podlegają penalizacji.


Za rozpowszechnianie takich map grozi kara 15 dni aresztu lub grzywna w wysokości 3 tysięcy rubli (około 157 zł). 


Już we wrześniu ubiegłego roku deputowani do Dumy Państwowej zaproponowali karanie za rozpowszechnianie map, na których okupowane regiony Ukrainy, w tym nielegalnie anektowany w 2014 r. Krym, nie są oznaczone jako terytorium Rosji.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej