RAPORT

Pogarda

„Terminator na dopingu”. Arnold Schwarzenegger się przyznaje i ostrzega

Arnold Schwarzenegger przyznał się do stosowania dopingu (fot. Michael Ochs Archives/Getty Images)
Arnold Schwarzenegger przyznał się do stosowania dopingu (fot. Michael Ochs Archives/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Arnold Schwarzenegger w wywiadzie wrócił wspomnieniami do młodości, gdy robił karierę jako kulturysta. Aktor ujawnił, że w zdobywaniu kolejnych tytułów pomagało mu przyjmowanie środków dopingujących, w tym testosteronu i Dianabolu. Dziś ostrzega przed tym innych sportowców. „Gdy znęcacie się nad własnym ciałem, prędzej czy później tego pożałujecie” – podkreślił były gubernator Kalifornii.

Schwarzenegger zwrócił się do Putina. „Ty rozpocząłeś wojnę, ty możesz ją zakończyć”

Arnold Schwarzenegger zamieścił w mediach społecznościowych nagranie. Chce, aby jego słowa „dotarły do jak największej liczby Rosjan oraz...

zobacz więcej

Choć Arnold Schwarzenegger znany jest przede wszystkim jako gwiazdor kina akcji, w młodości odnosił ogromne sukcesy w kulturystyce, którą trenować zaczął już jako 15-letni młodzieniec. W wieku 20 lat zdobył tytuł Mr. Universe, siedmiokrotnie zwyciężył w konkursie Mr. Olympia. To najbardziej prestiżowe zawody kulturystyczne na świecie.


Przez wielu fanów hollywoodzki aktor uważany jest za jedną z najwybitniejszych postaci w historii tej dyscypliny oraz jej najbardziej charyzmatycznego i wpływowego ambasadora. Teraz opinie na temat Arniego mogą się nieco zmienić.


W rozmowie z magazynem „Men's Health” Schwarzenegger ujawnił, że przygotowując się do zawodów nie tylko intensywnie ćwiczył, ale też stosował środki dopingujące – przyjmował 100 miligramów testosteronu tygodniowo i 15 miligramów Dianabolu dziennie.


Filmowy Terminator zaznaczył jednak, że brał wspomniane preparaty wyłącznie pod kontrolą lekarza, a w czasach, kiedy startował w zawodach kulturystycznych, stosowanie sterydów nie było zakazane. Ustawę dotyczącą kontroli sterydów anabolicznych uchwalono w Stanach Zjednoczonych dopiero w 1990 r.

Schwarzenegger rozpętał „aferę asfaltową”. Dziura, którą załatał, była wykopem firmy gazowej

We wtorek słynny aktor kina akcji opublikował filmik, na którym pokazał, jak łata dziurę w osiedlowej drodze. Aktor wyjaśnił, że on i jego sąsiedzi...

zobacz więcej

Schwarzeneger ostrzega 


Schwarzenegger podkreślił, że od pewnego czasu obserwuje niebezpieczny wzrost popularności sterydów wśród sportowców.


„Kulturystyka zawsze uważana była za bezpieczny sport, ale to się zmieniło. Coraz więcej ludzi umiera z powodu przedawkowania leków. Zawodnicy słuchają szarlatanów. Żyjemy w czasach, w których szuka się łatwych rozwiązań, łatwego sposobu na wzbogacenie się czy zostanie influencerem. Nie idźcie tą drogą. Gdy znęcacie się nad własnym ciałem, prędzej czy później tego pożałujecie. Obserwowałem ludzi, którzy musieli przejść operację przeszczepu nerki i bardzo cierpieli” – przestrzegał aktor.


Swoją karierę aktorską Schwarzenegger zaczął w latach 80., w czym pomogły mu sukcesy w kulturystyce. W 1982 r. Arnie wystąpił w kinowym hicie „Conan Barbarzyńca”, wcielając się w muskularnego wojownika, który pragnie zemścić się na mordercach swojej rodziny.


Największą popularność przyniosła mu jednak główna rola w dreszczowcu science-fiction Jamesa Camerona „Terminator”, w którym sportretował przybywającego z przyszłości niezniszczalnego cyborga.


Sukces kasowy produkcji zaowocował powstaniem aż pięciu sequeli. Ostatnia część tego cyklu – „Terminator: Mroczne przeznaczenie” – miała premierę w 2019 r. Schwarzenegger ma na koncie Złoty Glob oraz dwie nagrody Kids Choice.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej