RAPORT

Pogarda

Poseł KO Riad Haidar nie żyje

Poseł KO miał 71 lat (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Poseł KO miał 71 lat (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Najnowsze

Popularne

Poseł Koalicji Obywatelskiej Riad Haidar nie żyje – poinformowano na jego oficjalnym koncie w mediach społecznościowych. Haidar był lekarzem i politykiem, miał 71 lat.

Nie żyje senator Marek Plura

W wieku 52 lat zmarł senator Marek Plura – przekazał Senatu RP w mediach społecznościowych. Polityk od kilku dni przebywał w szpitalu na oddziale...

zobacz więcej

Haidar urodził się w 1951 roku w syryjskim mieście Sowieda. W 1989 roku uzyskał polskie obywatelstwo. Ukończył wydział lekarski na Akademii Medycznej w Lublinie. 

 

Przez lata pracował jako ordynator Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej oraz w szpitalu powiatowym w Parczewie. 


Riad Haidar nie żyje


Do 2019 roku należał do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zasiadał w radzie miejskiej Białej Podlaskiej oraz w Sejmiku Województwa Lubelskiego. 

  

Bezskutecznie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. Po odejściu z SLD w wyborach parlamentarnych w 2019 roku wystartował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu chełmskim. Uzyskał mandat posła IX kadencji. 
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej