RAPORT

Pogarda

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy wystąpił w polskim Sejmie

Najnowsze

Popularne

Od pierwszych chwil rosyjskiej inwazji naród polski i polskie państwo twardo stali ramię w ramię z Ukrainą; niski ukłon i szczera wdzięczność tobie, drogi polski narodzie – mówił w Sejmie przewodniczący ukraińskiej Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk. W swoim wystąpieniu polityk nawiązał też do rzezi wołyńskiej.

„F-16 na Ukrainie będzie sygnałem, że rosyjski terror przegrał” [WIDEO]

Pojawienie się samolotów F-16 na Ukrainie będzie sygnałem, że rosyjski terror przegrał – oświadczył ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. Wyraził...

zobacz więcej

Ukraiński polityk powiedział, że niezmiernie cieszy się, że jest na przyjaznej polskiej ziemi, podkreślił, że po wybuchu wojny Polska stała się gościnnym domem dla wielu Ukraińców. 

  

– Od pierwszych chwil rosyjskiej inwazji naród polski, państwo polskie twardo stali ramię w ramię z Ukrainą, odważnie i głośno ogłosiliście całemu światu: nie ma zgody na dominacje siły nad prawem, nie ma zgody nałamanie zasad, według których wszyscy żyjemy – powiedział Stefanczuk. 

  

RAPORT: Wojna na Ukrainie


– Naród polski i nasz blisko sąsiad okazał bezwarunkową miłość wobec swego bliźniego, cały świat jest pod wrażeniem nadzwyczajnego człowieczeństwa i jednoczesnej determinacji Polaków – dodał ukraiński polityk. 

  

Przypomniał też słowa papieża Jana Pawła II wygłoszone w 2001 r. podczas wizyty w Ukrainie: „Miarą wysokiej cywilizacji nie jest jedynie postęp gospodarczy, ale przede wszystkim moralność i duchowość”. 

  

Stefanczuk: co trzeci Polak pomógł Ukrainie


Jak mówił Stefanczuk, co trzeci Polak w taki czy inny sposób zaangażował się w pomoc Ukrainie w potrzebie.

Ukraina w NATO? Fogiel: Nie wydaje się to już niemożliwe

Przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel powiedział, że podczas szczytu w Wilnie, NATO powinno określić perspektywę...

zobacz więcej

– Niski ukłon i szczera wdzięczność tobie, drogi polski narodzie – powiedział ukraiński polityk. 


Stefanczuk nawiązał do zbrodni wołyńskiej


Stefanczuk podczas wystąpienia w polskim parlamencie przypomniał, że „zbliża się 80. rocznica straszliwych wydarzeń na Wołyniu”. 

  

– Rozumiemy wasz ból po stracie swoich najukochańszych. Wszystkim rodzinom i potomkom ofiar ówczesnych wydarzeń na Wołyniu składam wyrazy szczerego współczucia i wdzięczności za podtrzymywanie światłej pamięci o swoich przodkach. Pamięci, która nie wzywa do zemsty ani nienawiści, ale służy jako ostrzeżenie, że nic takiego nigdy więcej nie powtórzy się między naszymi narodami – powiedział Szef Rady Najwyższej Ukrainy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej