RAPORT

Pogarda

Schetyna: Polacy nie wierzą, że PiS wprowadzi 800 Plus

Grzegorz Schetyna (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Grzegorz Schetyna (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

800 Plus jest „pomysłem wrzuconym na konwencji pisowskiej” , który „miał przykryć kwestię kompromitacji z rosyjską rakietą pod Bydgoszczą”, uważa były przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Według niego Prawo i Sprawiedliwość nie zrealizuje tej obietnicy. – Polacy nie wierzą – ocenił. Najnowszy sondaż pokazuje odwrotną tendencję.

Schetyna: 500 Plus zdemolowało demografię

Grzegorz Schetyna zapewnia: Platforma Obywatelska to nadal liberalna partia. Polityk w Radiu Plus stwierdził, że nawet zgłoszony przez Donalda...

zobacz więcej

Schetyna stwierdził, że ludzie „nie wierzą w 800 Plus” ani że waloryzacja „poprawi ich sytuację”. Zdaniem polityka PiS w związku z dostrzeżeniem społecznego sprzeciwu wobec waloryzacji świadczenia wychowawczego wycofuje się z obietnicy ze względu na słowa Donalda Tuska. 


Rakiem się wycofują, mówią o konsultacjach, bo Tusk powiedział „sprawdzam” – powiedział były szef PO. Jak dodał „jeśli skutecznie by chcieli to przeprowadzić, to zrobiliby to teraz”.


Odnosząc się do krytyki Leszka Balcerowicza dotyczącej propozycji PO, by 800 Plus wprowadzić od czerwca, Schetyna stwierdził, że „Balcerowicz powinien oceniać katastrofalne pomysły PiS-u”.

Schetyna „za, a nawet przeciw”. Były lider PO o Lewicy i „odium postkomuny”

Ja bym nie robił z tego fetyszu, że jedna lista daje 100-procentowe zwycięstwo, jak nie ma jednej listy to przegraliśmy wybory – ocenia Grzegorz...

zobacz więcej

Glapiński winny inflacji, nie Putin


Polityk został zapytany o to czy prezes NBP czy Władimir Putin doprowadził do inflacji. – Oczywiście że Glapiński, bo on jest odpowiedzialny za złotego – ocenił. 


Prowadzący program pytał, czy także na Litwie, Łotwie czy Estonii, gdzie inflacja jest wyższa niż w Polsce, prezesem banków centralnych jest Adam Glapiński.


– Na Węgrzech jest 26 proc. i tam jest Orban; czy to jest wzór? Ja wolę się wzorować na Luksemburgu, Hiszpanii czy Belgii niż na Litwie czy Węgrach – odpowiedział Schetyna. 

Reparacje. Schetyna krytykuje rząd

Grzegorz Schetyna skrytykował rząd za starania o reperacje od Niemiec za zniszczenia podczas II wojny światowej. – Niemcy są największym partnerem...

zobacz więcej

Jak Polacy oceniają 800 Plus?


W przeprowadzonym w połowie maja badaniu IBRiS zapytano o zapowiedź podwyższenia 500 Plus do 800 zł. Rozwiązanie popiera 54,7 proc badanych. Zwiększenia wsparcia nie chce 42,1 proc. badanych.


Ankietowanym zadano także pytanie o propozycję Donalda Tuska, by świadczenie 800 Plus obowiązywało od 1 czerwca, a nie tak jak planuje PiS, od stycznia 2024 r.


Taki pomysł ocenia zdecydowanie dobrze 21,6 proc, raczej dobrze 20,7 proc. Zdecydowanie źle rozwiązanie oceniło 36,4 proc., a raczej źle 16,9 proc. ankietowanych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej