RAPORT

Pogarda

Nowe informacje o Legionie Wolności. Weszli na 42 km w głąb Rosji

Dowódca Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego: Weszliśmy 42 km w głąb obwodu biełgorodzkiego (fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV)
Dowódca Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego: Weszliśmy 42 km w głąb obwodu biełgorodzkiego (fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV)

Najnowsze

Popularne

Agencja Ukrinform, powołując się na dowódcę Korpusu Ochotniczego i Legionu Wolność Rosji, przekazała, że zgrupowania weszły 42 km w głąb obwodu biełgorodzkiego w Rosji. – Po raz kolejny, kiedy przekraczamy granicę Rosji, widzimy, że wojskowo-polityczne władze nie są gotowe na coś takiego. Dużo opowiadano o wzmacnianiu linii, wydają miliardy, zęby smoka, posterunki, jakaś super inwigilacja. Kiedy dochodzi co do czego, wszystko się wali. Im silniej wkraczamy, tym więcej czasu potrzebują na podjęcie decyzji – powiedział na briefingu prasowym dowódca Korpusu Denis „White Rex”.

Biełgorod w Rosji „wyzwalany spod władzy Kremla”

Ukraiński wywiad wojskowy przekazał, że w obwodzie biełgorodzkim w Federacji Rosyjskiej toczą się działania mające na celu wyzwolenie tych terenów...

zobacz więcej

Zobacz także: Rosjanie zaatakowali Biełgorod. Reżim Putina odpowiedział kłamstwem [WIDEO]


Dowódca przekazał, że niektóre miejscowości w obwodzie biełgorodzkim rosyjskie siły ochotnicze kontrolowały przez dobę; tyle miała trwać aktywna faza operacji, która jest kontynuowana w innym formacie.


– Po raz kolejny, kiedy przekraczamy granicę Rosji, widzimy, że wojskowo-polityczne władze nie są gotowe na coś takiego. Dużo opowiadano o wzmacnianiu linii , wydają miliardy, zęby smoka, posterunki, jakaś super inwigilacja. Kiedy dochodzi co do czego, wszystko się wali. Im silniej wkraczamy, tym więcej czasu potrzebują na podjęcie decyzji – powiedział.


Kontrola nad „pewnymi” rosyjskimi terytoriami?


Lider Korpusu podkreślił, że na razie jego formacja nie ma zasobów, pozwalających na zajęcie i pełnowymiarową kontrolę nad „pewnymi” rosyjskimi terytoriami. Jednak tym razem siły zdobyły trofea: pojazdy opancerzone i broń. Jak dodał udało się im też zniszczyć sprzęt na terytorium Rosji. 


Według „White Rexa” każde przekroczenie rosyjskiej granicy, to sukces. – To jest terytorium wroga, tymczasowo okupowane terytorium naszej ojczyzny. Chcemy pokazać, że władza tyrana nie jest bezgraniczna, że można jej się przeciwstawić – powiedział dowódca.


Komentując zdjęcia amerykańskiego sprzętu rzekomo odbitego przez rosyjskie wojska, „White Rex” zaapelował, by nie wierzyć rosyjskiej propagandzie.  


– Tak jak kiedyś powiedział Władimir Putin, w każdym sklepie z militariami można kupić wojskowy sprzęt dowolnego kraju. Po drugie – jest amerykański sprzęt, który udało się zdobyć Rosjanom w trakcie walk, na przykład, pod Bachmutem –zaznaczył. Przekazał, że po stronie sił ochotniczych, które wkroczyły do obwodu biełgorodzkiego, nikt nie zginął, rannych zostało dwóch ochotników.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej