RAPORT

Pogarda

Encyklopedia „otaku” także po angielsku

W Japonii tego typu widoki nikogo nie dziwią
W Japonii tego typu widoki nikogo nie dziwią (fot.arch. PAP/EPA/DAI KUROKAWA)

Najnowsze

Popularne

Pierwsza napisana po angielsku encyklopedia „otaku”, czyli fanów japońskiej popkultury, została wydana w Japonii. Encyklopedia zawiera ponad 600 haseł, prezentujących świat japońskich komiksów, filmów animowanych i gier komputerowych.

Termin „otaku” oznacza maniaka, który ucieka od rzeczywistości, zamyka się w domu i cały wolny czas poświęca na czytanie komiksów, oglądanie filmów animowanych i zabawę w gry komputerowe. Japońskie słowo znane jest na całym świecie, także w Polsce.

„Otaku” nie lubią komunikować się z otoczeniem. Są samotnikami, którzy wolą siedzieć w domu i całkowicie oddawać się pasji swojego życia. Żyją w wyimaginowanym świecie z dala od rzeczywistości. Poza domem przebywają głównie w kawiarniach, w których kelnerkami są panie przebrane za bohaterki ich ulubionych produktów popkultury.

Znanym wielbicielem japońskiej popkultury jest premier Taro Aso, który w ramach ogłoszonego niedawno programu stymulacji gospodarczej zdecydował wybudować narodowe muzeum komiksów, filmów animowanych i gier komputerowych. Przeznaczył na ten cel równowartość 400 milionów złotych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej