RAPORT

Pogarda

Brytyjczycy zachwyceni Blanką. „Solo” będzie letnim hitem

Najnowsze

Popularne

„Blanka wniosła trochę słońca w deszczowy czwartek w Liverpoolu” – napisało BBC oceniając występ Polki w drugim półfinale Eurowizji. Z utworem „Solo", który, jak ocenił brytyjski nadawca, ożywił czwartkowy półfinał, reprezentantka naszego kraju zakwalifikowała się do sobotniego finału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym powalczy z reprezentantami krajów, których szanse na zwycięstwo oceniane są najwyżej, czyli Szwecji, Finlandii, Ukrainy, Izraela czy Francji.

„Świętują z tymi, którzy nas zabijają”. Zdecydowane słowa Kliczki o Schroederze

Jak były kanclerz Niemiec może upaść tak nisko i świętować razem z Rosjanami, którzy zabijają nas, Ukraińców – powiedział portalowi dziennika...

zobacz więcej

Barwną oprawą sceniczną, ekspresyjnym tańcem i wpadającym w ucho utworem „Solo” Polka porwała fanów Eurowizji. Choć na początku nikt nie dawał Blance zbyt dużych szans na finał, ona znacznie lepszym wokalem i pewniejszym występem utarła nosa krytykom. Jeszcze przed czwartkowym półfinałem brytyjska prasa wystawiła pozytywne recenzje reprezentantce naszego kraju. 


Brytyjski „The Guardian” umieścił utwór wśród 14 najciekawszych piosenek prezentowanych w konkursie.


„The Guardian”: „Solo” wśród najciekawszych piosenek Eurowizji


„Z kapłankami folkowego horroru i punkowymi dyktatorami jadącymi na kosiarkach do trawy, tegoroczny konkurs ma zwyczajowe dziwactwa wśród wykonawców doskonałego popu” - stwierdził dziennikarz Ben Beaumont-Thomas oceniając utwór Polki. 


Zaś „Evening Standard” poświęcając Polce cały artykuł uznał, że piosenka zwyczajnie wpada w ucho.Przeczytaj także: Eurowizja 2023. Kiedy i o której godzinie finał? Kiedy zaśpiewa Blanka?

Eurowizja 2023: Blanka w finale. Zobacz występ Polki! [WIDEO]

Blanka Stojkow, publiczności znana jako Blanka, znalazła się w gronie finalistów 67. konkursu piosenki Eurowizji. Wykonany przez Polkę utwór "Solo"...

zobacz więcej

Po czwartkowym występie Blanki podobnego zdania są sami słuchacze. Przyglądając się opiniom zamieszczonym na platformie YouTube, śmiało można powiedzieć, że utwór „Solo” cieszy się dużą popularnością. Nagranie jest najchętniej odtwarzanym występem drugiego półfinału na platformie – obejrzano je już milion razy. 


A i sam występ zbiera świetne recenzje. Blanka zaimponowała zarówno rodakom, jak i zagranicznej publice.


Internauci zachwyceni Blanką


Chwytliwa piosenka, piękna wokalistka, całkiem dobry głos, świetny występ, do przodu dziewczyno. Wygraj i pokaż hejterom, że są przegrani! Gratulacje dobra robota” – napisał jeden z komentujących. „To był mój ulubiony występ w drugim półfinale” – stwierdził komentujący z Finlandii. 


„Ta piosenka jest niezwykle popularna w Albanii, można ją usłyszeć w wielu kawiarniach, barach, to chwytliwy letni hit” – zapewniła kolejna komentująca osoba. Internauci zwrócili uwagę, że Blanka znacznie poprawiła swój wokal i wypadła bardzo dobrze na tle innych.


Mimo pozytywnych recenzji, reprezentantka Polski nie zalicza się do faworytów tegorocznego konkursu. Według notowań zamieszczonych na stronie Eurovision World, wciąż największe szanse na wygraną ma Szwecja, Polka zajmuje odległą 19. pozycję w wyścigu o zwycięstwo. 


Finał Eurowizji 2023


Jednak niezależnie od wyniku finału utwór „polskiej Shakiry” zyskał grono fanów, dla których będzie jednym z hitów nadchodzącego lata. O tym, jak bardzo polska wokalistka zbliży się do podium, przekonamy się już w sobotę. 


Blanka wystąpi jako czwarta finalistka obok reprezentantów: Austrii, Portugalii, Szwajcarii, Serbii, Francji, Cypru, Hiszpanii, Szwecji, Albanii, Włoch, Estonii, Finlandii, Czech, Australii, Belgii, Armenii, Mołdawii, Ukrainy, Norwegii, Niemiec, Litwy, Izraela, Słowenii, Chorwacji i Wielkiej Brytanii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej