RAPORT

Pogarda

Co Tusk zrobił dla Polski jako szef Rady Europejskiej? [SONDA]

Najnowsze

Popularne

Mieszkańcy Warszawy w rozmowie z reporterem portalu tvp.info surowo ocenili działania Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej. „Nie podejmował żadnych korzystnych dla Polski decyzji”, „na forsę poszedł”, „działał w swoim interesie, a nie swojego kraju” – odpowiadają.

Jest śledztwo ws. Donalda Tuska. Zaskakujący komentarz Nitrasa

Po zawiadomieniu złożonym przez Marka Falentę warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Donalda Tuska. W...

zobacz więcej

Donald Tusk stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej zajmował od grudnia 2014 r. do listopada 2019 r. W ciągu tych pięciu lat były premier zarobił w Brukseli ok. 7,7 mln zł. 

 

Jakie działania jako szef Rady Europejskiej Donald Tusk podjął na korzyść Polski? O to w naszej sondzie zapytaliśmy mieszkańców stolicy.


– Nie znam takich przykładów – odpowiada krótko nasz rozmówca. Inny dodaje, że Tusk był szefem RE „o pięć lat za długo”. 

 

Tusk „działał w swoim interesie”


Kolejny mieszkaniec Warszawy mówi: „Tusk podejmuje działania przeciwko Polsce. Na pewno nie działał w interesie Polski. Działał w interesie nowego Związku Radzieckiego, dla lewactwa. To wina braku dekomunizacji”. 

 

Kto skorzystał na tym, że Tusk szefował RE? – On działał w swoim interesie. Jeżeli by mu zależało na interesie Polski, powinien nadal być premierem w Polsce, a nie pójść do Brukseli – komentuje kolejny pytany. 

 

Zobacz też: PO chce zlikwidować CBA. Co o tym pomyśle sądzą warszawiacy?


– Na forsę poszedł a nic nie robił dla Polski, pomimo że pracował w Europie – wskazuje następny. W ocenie jednego z mieszkańców stolicy były szef RE działał raczej w interesie UE, „która jest pod silnym naciskiem Berlina”.


– Jako polityk unijny dążący do federalizacji, a nie do dbania o interesy poszczególnych krajów – komentował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej