RAPORT

Pogarda

Niemcy boją się nowego konfliktu z Polską. O odbudowę Ukrainy

Niemcy chcą odbudowywać zniszczoną Ukrainę. Polacy również... (Fot. Metin Aktas/Agencja Anadolu; Getty Images)
Niemcy chcą odbudowywać zniszczoną Ukrainę. Polacy również... (Fot. Metin Aktas/Agencja Anadolu; Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Relacje polityczne między Polską a Niemcami są pełne napięć, ale współpraca gospodarcza rozwija się jak dotychczas bezkonfliktowo. Jednak portal dw.com zastanawia się, czy odbudowa Ukrainy może stać się przyczyną kolejnego sporu?

Holenderskie media: Polska jest potęgą logistyczną, militarną i polityczną

Przez lata my, ludzie Zachodu, uważaliśmy, że Polacy się afiszują. Uważaliśmy, że oni i Bałtowie histeryzują na temat rosyjskiego zagrożenia –...

zobacz więcej

„Od wybuchu wojny Polska wspiera Ukrainę przekazując napadniętemu krajowi pomoc humanitarną i wojskową, w tym także samoloty” – napisali Andrea Sellmann i Mary Abdelaziz-Ditzow na portalu stacji telewizyjnej NTV. Dziennikarz przytacza opinię eksperta magazynu gospodarczego „Capital” Nilsa Kreimeiera, który zwrócił uwagę na zainteresowanie polskich firm odbudową Ukrainy po wycofaniu rosyjskich wojsk.


Czytaj także: „Absurdalne i destruktywne”. Zełenski ostro o przewodnictwie Rosji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ


Jego zdaniem polskim przedsiębiorcom chodzi nie tylko o pomoc dla zniszczonego kraju, lecz także o zamówienia dla firm. – To może wyzwolić zdrową konkurencję, ale w przypadku pesymistycznego scenariusza, grozi nowy polityczny konflikt – ocenił Kreimeier.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Łukaszenka zaatakował Polskę, straszy bombą atomową. „Żałosna próba”

Łukaszenka po raz kolejny kłamał, że Polska prowadzi modernizację Wojska Polskiego, żeby zaatakować Białoruś – skomentował orędzie białoruskiego...

zobacz więcej

Niemieckie media podkreślają, że relacje polsko-niemieckie są dziś skomplikowane. „Władze w Warszawie uważają, że Niemcy poprzez bliskie kontakty z Rosją przygotowały atak Putina na Ukrainę.


Berlin obstawał zbyt długo przy strategicznym partnerstwie z Putinem ignorując ostrzeżenia ze strony krajów środkowo- i wschodnioeuropejskich” – napisano na stronie internetowej NTV.


Czytaj także: „Wspomnienia rosyjskiej tyranii napędzają polskie zbrojenia”


Redakcja dw.com przypomina, że niemiecko-polskie obroty handlowe osiągnęły w ubiegłym roku rekordową wartość 167 mld euro. Polska przestała być już dawno temu przedłużeniem linii produkcyjnych niemieckich firm.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej