RAPORT

Pogarda

Wybuch gazu w Tumlinie Węglach. Ranny mężczyzna przewieziony do szpitala

Służby badają przyczyny wybuchu gazu. (fot. NurPhoto/NurPhoto; Getty Images)
Służby badają przyczyny wybuchu gazu. (fot. NurPhoto/NurPhoto; Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W sobotę późnym wieczorem w domku jednorodzinnym w miejscowości Tumlin Węgle (woj. świętokrzyskie) doszło do wybuchu gazu. 56-letni mężczyzna, który przebywał w budynku, został przewieziony do szpitala.

Tarnobrzeg. Pijany kierowca wjechał w budynek na stacji benzynowej

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 26-letni kierowca, który wjechał w budynek na stacji benzynowej w Tarnobrzegu, a chwilę później...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w jednym z domków jednorodzinnych w miejscowości Tumlin Węgle w gminie Zagnańsk w powiecie kieleckim. W akcji wzięły udział cztery zastępy straży pożarnej. Okazało się, że w jednym z pomieszczeń wybuchła mieszanina gazu.


Czytaj także: Pień zabił mężczyznę podczas wycinki drzew


– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyniesieniu butli z gazem z budynku, ona na szczęście nie była poddana działaniu ognia. Budynek został przewietrzony, sprawdzony detektorami. Urządzenia nie wykryły obecności gazu – powiedziała st. ogn. Beata Gizowska z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach.


56-letni mężczyzna, który podczas wybuchu przebywał w budynku, został przebadany przez załogę ratownictwa medycznego i zabrany do szpitala. W wyniku wybuchu uszkodzony został również sam budynek. Zostanie sprawdzony przez inspekcję nadzoru budowlanego. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej