RAPORT

Pogarda

To wideo zawstydzi Tuska. Morawiecki opublikował przemówienie prezydenta Jaworzna

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, co o Donaldzie Tusku mówił prezydenta Jaworzna Paweł Silbert (fot. TT/@MorawieckiM)
Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, co o Donaldzie Tusku mówił prezydenta Jaworzna Paweł Silbert (fot. TT/@MorawieckiM)

Najnowsze

Popularne

W sobotę Mateusz Morawiecki opublikował na Twitterze wideo, w którym podsumował niedawny objazd po Śląsku Donalda Tuska. W czterominutowym nagraniu widzimy bezpartyjnego prezydenta Jaworzna Pawła Silberta. Samorządowiec nie zostawił na liderze PO suchej nitki.

„Łobuzie ty!”. Tusk powitany na Śląsku

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej odwiedził Śląsk. Nie spodziewał się jednak, że mieszkańcy Bytomia, gdzie odbywała się jego konferencja...

zobacz więcej

„Objazd lidera Platformy Obywatelskiej po kraju robi się dla niego i jego partii coraz bardziej problematyczny, bo w kolejnych miejscach ludziom, delikatnie rzecz ujmując, nie podoba się to, co mówi. Uważają, że jego wiarygodność jest zerowa 


Tak było także w Jaworznie, gdzie bezpartyjny prezydent miasta doskonale „wyjaśnił” pana Tuska. Obejrzyjcie” – napisał na Twitterze Morawiecki. Do wpisu dorzucił trwający niespełna cztery minuty filmik. 


Prezydent Jaworzna: Jak Tusk nie potrafi pomóc, to lepiej niech się nie odzywa


– Pan Donald Tusk, żeby nie powiedzieć Donek, przyjeżdża do naszego miasta i krytykuje coś, na co miał wpływ, że to powstaje, tylko że wpływ negatywny. Jako premier tego państwa nie stworzył żadnych mechanizmów, które by wyznaczały przyszłe możliwości Jaworzna – mówił Silbert.


– Żadnemu miastu takich narzędzi nie zaproponował. A mógł. Dzisiaj mówi tak: że program ma, ale pokaże go jak kuglarz po wyborach. Jak nie potrafi pomóc, to lepiej niech się nie odzywa – kontynuował.Prezydent Jaworzna prosi Tuska „żeby nie głosił publicznie czegoś, co jest kłamstwem”

Donald Tusk krytykuje rządzących za inwestycje w elektromobilność i mówi o „polityce rżnięcia” – protestując przeciwko wycince lasów w Jaworznie....

zobacz więcej

Słowa samorządowca przeplatane są wypowiedziami Tuska z 22 marca. Wtedy lider PO był w Jaworznie i spotkał się ze starszym małżeństwem, które żaliło się na wysokie ceny energii. 


Zdaniem Silberta to właśnie lider PO jest jednym ze współodpowiedzialnych za to, że płacimy więcej za prąd, gaz czy ogrzewanie.


Prezydent Jaworzna powiedział, że „Tusk i jego koledzy z UE wymyślił coś, co narusza nasze możliwości funkcjonowania miasta”. 


– Jeżeli odejmiemy dochody, które ma Jaworzno z opłat, podatków, które zapewnia górnictwo i energetyka, to my jako miasto zdechniemy z głodu – kontynuuje. 


Silbert przypomniał, że „skutek zmian, które pan Donek Tusk jako reprezentant kraju w Parlamencie Europejskim i jego koledzy w wysokich instytucjach zdecydowali o tym, że nam nie będzie wolno wydobywać węgla zaburzył gospodarkę naszego miasta i państwa”. 


Przeczytaj także: Tusk vs Tusk. Jak były premier zmieniał zdanie w sprawie węgla [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej