RAPORT

Pogarda

Słowa Jana Pawła II na elewacji byłego Komitetu Centralnego PZPR

Na elewacji Domu Partii wyświetlane są cytaty z przemówień Jana Pawła II (fot. fundacja Oczami Nieba)
Na elewacji Domu Partii wyświetlane są cytaty z przemówień Jana Pawła II (fot. fundacja Oczami Nieba)

Najnowsze

Popularne

W przeddzień 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II na elewacji frontowej Domu Partii, tj. byłej siedziby KC PZPR w Warszawie, wyświetlono w sobotę wieczorem wielkoformatową wizualizację z cytatami z wypowiedzi papieża Polaka. Będzie ją można obejrzeć przez kolejne pięć dni w godzinach wieczornych.

Zarzuty wobec Jana Pawła II. „Gdyby były prawdziwe, to komuniści wykorzystaliby je na początku pontyfikatu”

Portugalski historyk Jose de Carvalho twierdzi, że to dziwne, że „dopiero teraz zgromadzone przez komunistycznych agentów informacje są...

zobacz więcej

Wybraliśmy sześć cytatów z przemówień papieża, w których wskazuje on na wartości ponadczasowe, takie jak miłość, bezinteresowność, szacunek, odpowiedzialność, troska o zachowanie pokoju czy służba innym. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę młodego pokolenia na osobę Jana Pawła II i zainspirować je do poznania nauczania papieskiego – powiedział PAP pomysłodawca projektu Tomasz Kawiorski, prezes Fundacji Oczami Nieba.


Zaznaczył, że zarówno data jak i wybór obiektu – Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat – na wyświetlenie wielkoformatowej wizualizacji ze słowami papieża mają charakter symboliczny.


– Starszemu pokoleniu budynek kojarzy się z siedzibą Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, czyli centrali władz komunistycznych w Polsce, skąd kierowano PRL, w tym również walką z Kościołem za czasów Karola Wojtyły, a później Jana Pawła II – powiedział PAP Marcin Wawrzyniak, prezes Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat.


Zwrócił uwagę, że obecnie Dom Partii jest miejscem bardzo popularnym wśród młodych ludzi, którzy zwłaszcza w czasie weekendu spędzają tam swój wolny czas ze znajomymi.– Przez ten projekt autorzy chcą pokazać, że prawda zawsze zwycięży, również ta dotycząca osoby Jana Pawła II – zaznaczył prezes Wawrzyniak.


Wielkoformatową wizualizację można oglądać od soboty przez pięć kolejnych wieczorów w godz. 19.00-2.00 w nocy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej