RAPORT

Pogarda

Żużlowe IMME: Zmarzlik się nie zatrzymuje. Polak znów najlepszy!

Bartosz Zmarzlik wygrał IMME po raz czwarty w karierze (fot. Getty Images)
Bartosz Zmarzlik wygrał IMME po raz czwarty w karierze (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Bartosz Zmarzlik wygrał w sobotę w Toruniu Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Żużlowiec Platinum Motoru Lublin triumfował w tej imprezie po raz czwarty. Drugie miejsce zajął Słowak Martin Vaculik, a trzecie Kacper Woryna.

Zmarzlik był najlepszy już po zasadniczej części toruńskich zawodów, w której zdobył 14 punktów. Dwa mniej zgromadził Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa) i ci dwaj zawodnicy bezpośrednio awansowali do finału. O dwa pozostałe miejsca w decydującej rozgrywce rywalizowali w półfinałach zawodnicy z miejsc 3-10 w fazie zasadniczej. Zwyciężyli w nich Vaculik (EBUT.PL Stal Gorzów) oraz Dominik Kubera (Platinum Motor Lublin)


W finale jubileuszowej, 10. edycji IMME Zmarzlik wykorzystał pierwsze pole startowe i prowadził od startu do mety. Za jego plecami finiszowali Vaculik i Woryna. Kubera nie dojechał do mety w wyniku usterki motocykla.


Znacznie poniżej oczekiwań miejscowych kibiców spisali się zawodnicy For Nature Solutions Apatora Toruń. Najwyżej sklasyfikowanym z trzech żużlowców gospodarzy był Robert Lambert, który jako jedyny awansował do półfinału, ale zajął w nim trzecie miejsce.


Rok temu w Toruniu również wygrał Zmarzlik, który w finale pokonał Brytyjczyka Taia Woffindena oraz Duńczyków Leona Madsena i Nickiego Pedersena.


Sobotni triumf jest czwartym Zmarzlika w zawodach, które rozgrywane są od 2014 roku. Wcześniej wygrał on IMME im. Zenona Plecha w 2019, 2020 i 2022 roku.


Nowy sezon PGE Ekstraligi ruszy już w następny weekend.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej