RAPORT

Pogarda

Szydło: Atak na Jana Pawła II zbuduje silniejszą wspólnotę

Najnowsze

Popularne

W niedzielę w Wadowicach o godz. 18 rozpocznie się koncert „Nie zastąpi Ciebie nikt – wspomnienie św. Jana Pawła II w rocznicę śmierci”. – Warto tutaj przyjechać. Czeka nas piękne widowisko – powiedziała w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info była premier Beata Szydło.

Zarzuty wobec Jana Pawła II. „Gdyby były prawdziwe, to komuniści wykorzystaliby je na początku pontyfikatu”

Portugalski historyk Jose de Carvalho twierdzi, że to dziwne, że „dopiero teraz zgromadzone przez komunistycznych agentów informacje są...

zobacz więcej

Na wadowickim rynku o godz. 17.30 rozpocznie się wspólna modlitwa. Pół godziny później zabrzmi muzyka. Nie zabraknie tradycyjnych pieśni i piosenek religijnych, związanych z papieżem. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi Telewizja Polska. 


Rocznica śmierci papieża przypada w okres ataków ze strony TVN i części opozycji na Jana Pawła II. 


– Dla mnie to niebywała historia, która zabolała wielu ludzi. Mówił mi o tym nawet jeden z kolegów z innego kraju z Parlamentu Europejskiego. Zwrócił się do mnie słowami, że Jan Paweł II to ważna postać dla całej Europy. Nie mógł zrozumieć, jak można w ataki sposób próbować zdyskredytować taką postać – mówiła europosłanka PiS. 


 „Ataki na Jana Pawła II to próba zburzenia wartości, tego co dla Polek i Polaków jest święte”


W przekonaniu Szydło „ataki na Jana Pawła II to próba zburzenia wartości, tego co dla Polek i Polaków jest święte”. 


Bez względu na to, czy jesteśmy osobami wierzącymi czy nie są pewne sprawy i wartości, które powinny nas jednoczyć. Jeżeli nie będziemy o tym pamiętać, to ci którzy chcą atakować Polskę będą mieć bardzo łatwe zadanie. Polacy nie powinni się dzielić – kontynuowała.


– Mam nadzieję, że atak na Jana Pawła II zbuduje silniejszą wspólnotę – zakończyła była premier. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej