RAPORT

Pogarda

„Absurdalne i destruktywne”. Zełenski ostro o przewodnictwie Rosji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Zełeński przypomniał, że zaledwie wczoraj Rosjanie zabili 5-miesięcznego chłopca. (fot. president.gov.ua)
Zełeński przypomniał, że zaledwie wczoraj Rosjanie zabili 5-miesięcznego chłopca. (fot. president.gov.ua)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ocenił w sobotę jako „absurdalną i destruktywną” wiadomość o tym, że Rosja obejmuje tego dnia przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Wskazał, że zaledwie wczoraj Rosjanie zabili kolejne dziecko niemowlę.

Jak przypomniał na udostępnionym w mediach społecznościowych nagraniu, w piątek rosyjska armia zabiła kolejne ukraińskie dziecko, 5-miesięcznego chłopca o imieniu Danyło z Awdijiwki. Jego rodzice zostali ranni.– To jeden z setek rosyjskich ostrzałów artyleryjskich, które państwo-terrorysta prowadzi każdego dnia. I przy tym Rosja przewodniczy w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – zauważył Zełenski. – Trudno jest wyobrazić sobie coś takiego, co bardziej udowadniałoby pełne bankructwo takich instytucji – dodał.

Zełenski: Od jednego z państw europejskich dostaliśmy wadliwy system obrony powietrznej

Jeden z europejskich krajów dostarczył Ukrainie wadliwy system obrony powietrznej – ujawnił prezydent Ukrainy. Wołodymyr Zełenski nie wymienił, o...

zobacz więcej

Według prezydenta „nie ma takiej formy terroru, jaka jeszcze nie zostałaby zastosowana przez Rosję. I nie będzie takiej przyczyny, która powstrzyma reformę globalnych organizacji, w tym RB ONZ”.


– Terroryści powinni przegrać, odpowiadać za terror, a nie przewodniczyć czemukolwiek – oświadczył Zełenski.


Rosja jest obok USA, Chin, Wielkiej Brytanii i Francji jednym z pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ; w sobotę obejmuje w niej przewodnictwo.Przeczytaj też: Zełenski: Przygotowujemy aktywne działania, które przyspieszą nasze zwycięstwo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej