RAPORT

Pogarda

Putin rozmieści broń atomową na Białorusi? „Chiny na to nie pozwolą”

Taktyczna broń jądrowa na Białorusi? (fot.  Dima Korotayev/Epsilon/Getty Images)
Taktyczna broń jądrowa na Białorusi? (fot. Dima Korotayev/Epsilon/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Władimir Putin nie rozmieści na Białorusi broni jądrowej, bo nie pozwolą na to Chiny – uważa Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Porażka Putina. Nie wykonali jego rozkazu, wielki projekt się nie powiódł

Nie powiódł się rosyjski projekt wielkiej zimowej ofensywy w Donbasie. Okupanci osiągnęli marginalne korzyści kosztem dziesiątek tysięcy ofiar –...

zobacz więcej

– Żadnego rozmieszczenia broni jądrowej na terytorium Białorusi nie będzie i nie może być, dopóki Chiny nie pozwolą Putinowi na rozmieszczenie tam broni jądrowej. Czy Chiny pozwolą Putinowi rozmieszczać broń jądrową na terytorium Białorusi? Jestem bardziej niż pewny, że nie – powiedział Daniłow, cytowany w sobotę przez portal Suspilne. 

  

Jak ocenił, broń jądrowa na Białorusi nie jest potrzebna ani Chinom, ani Rosji. Wypowiedzi Putina na ten temat określił jako szantaż mający na celu skłonienie USA do jak najszybszego podjęcia negocjacji, by zakończyć wojnę na warunkach rosyjskich. 

  

Przed tygodniem Putin oświadczył, że Rosja zamierza rozmieścić na terytorium Białorusi taktyczną broń jądrową. Według rosyjskiego dyktatora Białorusi przekazano już m.in. dziesięć samolotów, które mogą przenosić pociski jądrowe, a do 1 czerwca mają zostać zbudowane magazyny do przechowywania tego arsenału. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej