RAPORT

Pogarda

Ofiary lawin w Norwegii; dom porwany do morza

Niemożliwy jest dojazd do dwóch wsi, Dale oraz Grotavaer (fot. Shutterstock/My Good Images)
Niemożliwy jest dojazd do dwóch wsi, Dale oraz Grotavaer (fot. Shutterstock/My Good Images)

Najnowsze

Popularne

Cztery ofiary śmiertelne i kilka osób rannych to bilans lawin, jakie w piątek zeszły w okolicach miasta Tromsoe w północnej Norwegii – poinformowała norweska policja. Na wyspie Reinoya osuwisko porwało do morza dom z dwiema osobami, ich ciała znaleziono w wodzie.

Dwa pociągi wykoleiły się w Szwajcarii. Jest wielu rannych

Dwa pociągi regionalne wykoleiły się w piątek w miejscowościach odległych od siebie o kilkadziesiąt kilometrów w kantonie Berno w zachodniej...

zobacz więcej

„To jest białe piekło. Osunęło się całe zbocze góry, w wiosce panuje kompletny chaos przekazał lokalnej gazecie Nordlys” jeden z mieszkańców Reinoya. 


W gminie Lyngen lawina porwała pięć osób, według mediów byli to włoscy turyści. Wśród nich jedna osoba nie żyje, a jedna jest ciężko ranna. Pod masami śniegu jedna osoba zginęła również w miejscowości Nordreisa. Z kolei w Kafjord zasypanych zostało 100 krów. 


Mieszkańcy kilku miejscowości zostali ewakuowani, niemożliwy jest dojazd do dwóch wsi, Dale oraz Grotavaer. 


Policja już w czwartek wieczorem ostrzegała przed zagrożeniem lawinowym w północnej Norwegii. Zaapelowano o pozostanie w domach oraz niewychodzenie w góry. W piątek wieczorem na konferencji prasowej niebezpieczeństwo określono jako ekstremalne”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej