RAPORT

Pogarda

„Odchodzę”. Legenda polskiego e-sportu skończyła karierę

TaZ (z prawej) największe sukcesy osiągał w barwach Virtus.pro (fot. Getty Images)
TaZ (z prawej) największe sukcesy osiągał w barwach Virtus.pro (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Jest jednym z ojców założycieli polskiego Counter-Strike’a i zarazem jednym z niewielu Polaków, którzy podnieśli najważniejsze trofeum w tej grze. Po kilkunastu latach kariery, Wiktor „TaZ” Wojtas ogłosił jej zakończenie.

Padł ostatni bastion? Wimbledon dopuszcza rosyjskich sportowców...

Kolejna kontrowersyjna decyzja w świecie sportu. Zmieniono decyzję sprzed roku i rosyjscy oraz białoruscy sportowcy będą mogli zagrać w najbliższej...

zobacz więcej

TaZ” karierę rozpoczął jeszcze za czasów poprzedniej wersji gry – Counter Strike’a 1.6, gdzie należał do legendarnej „Złotej Piątki”, która na lata zdominowała polską i światową scenę.


Swoje sukcesy kontynuował, gdy światło dziennie ujrzał Counter Strike: Global Offensive. Czasy „CS:GO” to przede wszystkim występy w legendarnym „Virtus.pro”. Skład złożony z „Neo”, „Snaxa”, „Byaliego”, „Paszy ”i właśnie „TaZa” znają na pamięć wszyscy kibice e-sportu (i nie tylko) w Polsce.


Nic dziwnego, bo to właśnie w barwach „Virtus.pro” osiągnął historyczne zwycięstwo w katowickim Spodku. Wygraną na własnym terenie polskiej drużyny w imprezie rangi „Major” oklaskiwało w 2014 r. kilkanaście tysięcy oddanych kibiców. 

W ostatnich latach Wiktor Wojtas grał w barwach organizacji o nazwie „Honoris”. Co ciekawe – był także jej właścicielem i założycielem. Swój brand stworzył wraz z inną legendą, czyli Filipem „Neo” Kubskim. Zaledwie kilka dni temu organizacja zawiesiła działalność. Wraz z nią ze świata e-sportu odchodzi także „TaZ”...

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej