RAPORT

Pogarda

Fanka Putina stanie przed sądem

Na Zachodzie Putin wciąż ma sympatyków (fot. Contributor/Getty Images)
Na Zachodzie Putin wciąż ma sympatyków (fot. Contributor/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Chwaliła działania Rosji na Ukrainie, promowała najemników Grupy Wagnera i dostarczała pomoc dla rosyjskiej armii. Ale teraz z tym koniec – pisze portal dziennika „Bild”. Przeciwko proputinowskiej aktywistce Elenie Kolbasnikovej z Kolonii toczą się dwa postępowania.

Rośnie liczba dezerterów z rosyjskiej armii

Rośnie liczba dezerterów z rosyjskiego wojska; w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy armia Rosji poszukuje 50 zbiegłych żołnierzy –...

zobacz więcej

Dowodów dostarczyła sama aktywistka: 8 maja 2022 r. Kolbasnikova w wywiadzie dla Bild Live” stwierdziła, że Rosja nie jest agresorem. Rosja pomaga zakończyć wojnę na Ukrainie”. Czyniąc to, zdaniem organów śledczych, dopuściła się m.in. aprobaty przestępstw”.


W środę miała zasiąść na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym w Kolonii, ale proces został odroczony – pisze Bild”. Na wszelki wypadek Kolbasnikova zabrała ze sobą innych zwolenników Putina, m.in. skrajnie prawicowego polityka Markusa Beisichta. Ponieważ w tym samym czasie pod budynkiem sądu pojawili się również kontrdemonstranci, musiała interweniować policja czytamy w tekście. 

Demonstracje i wycieczki do okupowanej Ukrainy 


Na początku tego tygodnia Kolbasnikova została odwiedzona przez policję z innego powodu. W poniedziałek śledczy zrobili nalot na jej dom. Wraz z mężem rzekomo reklamowała w sieciach społecznościowych najemników Grupy Wagnera i używała rosyjskiego symbolu wojennego Z”


Ponadto podczas wycieczki do okupowanej przez Rosję części Ukrainy przekazała wojsku rosyjskiemu m.in. namioty i radia. I znów Kolbasnikova sama dostarczyła dowodów, publikując zdjęcia z wyprawy do Donbasu” – zauważa Bild". 


Portal przypomina także, że Elena Kolbasnikova, która od 1996 r. mieszka w Niemczech, zorganizowała w Kolonii kilka proputinowskich demonstracji. 


Jeśli zostanie skazana, grozi jej do pięciu lat więzienia  pisze Bild”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej