RAPORT

Pogarda

Dziki gość w Starych Babicach. Przechadzał się po parku

Łoś wspierał pomnikowego Michała Wołodyjowskiego i skorzystał z sadzawki (fot. Facebook/Urząd Gminy Stare Babice)
Łoś wspierał pomnikowego Michała Wołodyjowskiego i skorzystał z sadzawki (fot. Facebook/Urząd Gminy Stare Babice)

Najnowsze

Popularne

Niecodzienny gość odwiedził park w Starych Babicach pod Warszawą. Pracownik miejscowego urzędu przecierał oczy ze zdumienia, widząc spacerującego po parkowych alejkach majestatycznego łosia.

Zastrzelił dwa łosie. Myśliwy odpowie przed sądem

Przed Sądem Rejonowym w Zambrowie stanie myśliwy, któremu miejscowa prokuratura zarzuciła polowanie z naruszeniem przepisów karnych Prawa...

zobacz więcej

Zwierzak z ciekawością przyglądał się stojącej w parku rzeźbie przedstawiającej pojedynek Bohuna z Wołodyjowskim i wolnym krokiem spacerował wśród parkowych ławek. O niespodziewanej wizycie poinformowali w mediach społecznościowych pracownicy urzędu gminy i opublikowali zdjęcia.


„Park w Starych Babicach został odwiedzony przez niecodziennego gościa – spacerujący łoś zwrócił uwagę jednego z pracowników” – napisali urzędnicy. Wyjaśnili, że łosie najczęściej pojawiają się w mieście właśnie wiosną, gdy rodzą się młode. Zwrócili jednak uwagę, że wprawdzie wizyta łosia w parku jest niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem, które przyciąga uwagę, to warto jednak pamiętać, że jest to dzikie zwierzę, które należy szanować i zachować odpowiednią odległość od niego.

Stare Babice to miejscowość w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, w którym żyją łosie i są jego symbolem. Puszcza Kampinoska jest drugą co wielkości (po bagnach biebrzańskich) ostoją łosi w Polsce. Szacuje się, że mieszka w niej około 350 tych zwierząt.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej