RAPORT

Pogarda

Gigantyczne pieniądze dla Ukrainy. Jest decyzja MFW

Ukraina otrzyma ponad 15 mld dol. z MFW (fot. Muhammed Enes Yildirim/Anadolu Agency via Getty Images)
Ukraina otrzyma ponad 15 mld dol. z MFW (fot. Muhammed Enes Yildirim/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Zarząd Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) zaaprobował w piątek wynegocjowany wcześniej pakiet finansowy dla Ukrainy wartości 15,6 mld dol., rozłożony na cztery lata – poinformowała Agencja Reutera.

Porozumienie z Kijowem. Miliardy z MFW popłyną na Ukrainę

Międzynarodowy Fundusz Walutowy doszedł do porozumienia z przedstawicielami Ukrainy o przekazaniu temu krajowi pakietu dofinansowania w wysokości...

zobacz więcej

Zatwierdzona pożyczka to największy pakiet pomocowy przyznany Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji na ten kraj i zarazem pierwszy duży kredyt, jakiego MFW udziela państwu zaangażowanemu w aktywne działania wojenne.


MFW porozumiał się w sprawie tego kredytu z przedstawicielami Ukrainy we wtorek. Jak poinformowano wtedy w komunikacie, pomoc finansowa powinno umożliwić „wspieranie stopniowego ożywienia gospodarczego (Ukrainy) przy jednoczesnym stworzeniu warunków dla długoterminowego wzrostu w kontekście odbudowy powojennej i na drodze do wstąpienia do Unii Europejskiej”.


Porozumienie zawarto po miesiącach rozmów między MFW a władzami Ukrainy. 15 marca w Warszawie zakończyły się negocjacje między dwiema stronami dotyczące wsparcia finansowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej