RAPORT

Pogarda

Papież w szpitalu. Odwiedził dzieci na oddziale onkologicznym [WIDEO]

Papież udzielił sakramentu chrztu noworodkowi (fot. YouTube/Vatican News)
Papież udzielił sakramentu chrztu noworodkowi (fot. YouTube/Vatican News)

Najnowsze

Popularne

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli, odwiedził w piątek dzieci na oddziale onkologicznym – poinformował Watykan. Podczas tej wizyty papież udzielił sakramentu chrztu noworodkowi, który ma kilka tygodni.

Papież Franciszek ma zapalenie oskrzeli

Papież Franciszek, przebywający w szpitalu, ma zapalenie oskrzeli – poinformował w czwartek wieczorem opiekujący się nim zespół medyczny. W...

zobacz więcej

Watykańskie biuro prasowe przekazało dziennikarzom, że Franciszek zaniósł dzieciom różańce, czekoladowe jajka w związku ze zbliżającą się Wielkanocą, a także książki o Jezusie.


– Podczas wizyty, która trwała około pół godziny, papież udzielił sakramentu chrztu kilkutygodniowemu dziecku o imieniu Miguel Angel – dodano w komunikacie.


Franciszek powiedział do matki dziecka: „Już jest chrześcijaninem. Idź do parafii i powiedz, że ochrzcił go papież”. Scenę tę uwieczniono na opublikowanym nagraniu.

Następnie Franciszek wrócił do swojego pokoju na szpitalnym oddziale.


Papież, u którego zdiagnozowano w środę zapalenie oskrzeli, ma według oficjalnych zapowiedzi opuścić w sobotę klinikę i wrócić do Watykanu.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej