RAPORT

Pogarda

Wybuch paniki podczas rozdawania mąki. Nie żyje co najmniej 11 osób

Zginęło co najmniej 11 osób (fot.  Sabir Mazhar/Anadolu Agency via Getty Images)
Zginęło co najmniej 11 osób (fot. Sabir Mazhar/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej 11 kobiet i dzieci zostało stratowanych w piątek w pobliżu centrum dystrybucji żywności w mieście Karaczi na południu Pakistanu, gdy wybuchła panika wśród ludzi czekających na rozdawanie darmowej mąki – poinformowały lokalne władze.

Handlarze ludzkimi organami aresztowani. „Ten kraj to jedno z centrów handlu nerkami”

Po nalocie na nielegalną klinikę policja w pakistańskim mieście Rawalpindi zatrzymała we wtorek 13 osób podejrzanych o udział w handlu organami...

zobacz więcej

Napór tłumu sprawił, że runęła jedna ze ścian zakładu, w którym rozdawano żywność. Wiele osób zostało rannych, ale nie podano jeszcze dokładnej liczby poszkodowanych.


Minister spraw zagranicznych Pakistanu Bhutto Zardari, który pochodzi z okolic Karaczi, nakazał wszcząć śledztwo w sprawie piątkowej tragedii. Oznajmił też, że lokalna policja nie została poinformowana o tym, że będzie rozdawana żywność, toteż nie wysłano patroli, które czuwałyby w pobliżu centrum dystrybucji.


Pakistan pogrążony jest w poważnym kryzysie gospodarczym, a inflacja sięga 45 proc. Rząd nakazał rozdawanie mąki najbiedniejszym rodzinom podczas ramadanu, świętego miesiąca muzułmanów. Piątkowy incydent w pobliżu centrum dystrybucji żywności poprzedziły wypadki, do których doszło w podobnych okolicznościach. W sumie od ubiegłego tygodnia zginęło w takich incydentach co najmniej 21 osóbAplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej