RAPORT

Pogarda

Użyli noża, kamieni, metalowej pałki i elementów grilla; jest akt oskarżenia

Aktem oskarżenia objęto 29-letnią kobietę oraz mężczyzn w wieku 23 i 19 lat (fot. Shutterstock/DarSzach)
Aktem oskarżenia objęto 29-letnią kobietę oraz mężczyzn w wieku 23 i 19 lat (fot. Shutterstock/DarSzach)

Najnowsze

Popularne

Akt oskarżenia ws. zabójstwa 49-letniego mężczyzny ze szczególnym okrucieństwem trafił do sądu. Pokrzywdzonemu zadano 35 ran kłutych – poinformował w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Aktem oskarżenia objęto 29-letnią kobietę oraz mężczyzn w wieku 23 i 19 lat.

Masakra kijami bejsbolowymi w Pleszewie. Podejrzani usłyszeli zarzuty

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie usłyszą podejrzani ws. podwójnego zabójstwa...

zobacz więcej

Do zbrodni doszło 1 sierpnia 2021 r. na terenie ogrodów działkowych przy ul. Wierzbowej w wielkopolskim Pleszewie. Tam znaleziono ciało zamordowanego 43-letniego mężczyzny. Policjanci zatrzymali troje mieszkańców Pleszewa. Na podstawie stwierdzonych obrażeń u pokrzywdzonego ustalono, że mężczyzna został zamordowany z dużą agresją. 


– Został pobity nie tylko pięściami i nogami, ale przy użyciu kamienia, noża, metalowej pałki i elementów grilla. Mężczyzna miał na ciele łącznie 35 ran kłutych oraz liczne rany tłuczone, które doprowadziły do jego śmierci – powiedział prokurator Meler. 


Badania psychiatryczne 


Wiadomo, że zmarły tego samego dnia kilkanaście godzin wcześniej miał pobić 40-letnią konkubinę. Kobieta trafiła do szpitala, ale po kilkunastu minutach opuściła go na własne żądanie. Po tym zdarzeniu do domku letniskowego, gdzie przebywał pokrzywdzony, przyjechał syn kobiety ze swoją dziewczyną i kolegą. Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani postanowili wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę i zabili mężczyznę. 

Makabryczna zbrodnia w Pleszewie. Trwa policyjna obława

Alarm dla całej jednostki policji w Pleszewie zarządzono w zw. z podwójnym morderstwem, do którego doszło w niedzielę w centrum miasta –...

zobacz więcej

Podejrzani nie przyznali się do zabójstwa; potwierdzili jedynie swoją obecność na miejscu zdarzenia. 


W toku postępowania przeprowadzono badania sądowo-psychiatryczne tych osób. – Zostali poddani trwającej cztery tygodnie obserwacji. W wyniku uzyskanych opinii stwierdzono, że mogą brać dalszy udział w postępowaniu. Cała trójka w dalszym ciągu pozostaje w areszcie. 29-latka usłyszała dodatkowe zarzuty posiadania substancji odurzającej, jak również udzielenia substancji w postaci marihuany – powiedział Maciej Meler. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej