RAPORT

Pogarda

Mocne słowa Lewandowskiego o premiach. „Ludzie myślą, że jest mi łatwiej”

Afera premiowa z pewnością wpłynęła na grę kadrowiczów, którzy wysoko przegrali z Czechami (fot. Getty Images)
Afera premiowa z pewnością wpłynęła na grę kadrowiczów, którzy wysoko przegrali z Czechami (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Robert Lewandowski po raz kolejny zabrał głos w sprawie tzw. afery premiowej. W wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” ujawnił, że to dla niego ciężka i skomplikowana sytuacja.

Boniek uderza w Casha. „Mógłby powiedzieć coś po polsku“

To nie są łatwe dni dla Matty’ego Casha zarówno pod względem sportowym, jak i medialnym. Reprezentant Polski został ostatnio zaatakowany przez...

zobacz więcej

Wydawało się, że na konferencji prasowej przed meczem z Czechami Robert Lewandowski zamknął temat premii za występ na ubiegłorocznym mundialu. Kapitan reprezentacji wziął wtedy odpowiedzialność na swoje barki oraz postanowił przeprosić kibiców.


Teraz Lewandowski postanowił jeszcze raz odnieść się do sprawy i trzeba przyznać, że jego wypowiedzi są nieco enigmatyczne.


– To jest ciężka sytuacja. Nie zawsze dotyczy kogoś bezpośrednio, ale na końcu ktoś musi za to wziąć odpowiedzialność. Zdałem sobie sprawę, że ta rola należy do mnie, choć nie było to łatwe. Wiem, jaka była prawda, wiem, o co w tym wszystkim chodzi – powiedział dla Onetu 34-latek.


Trudna rola kapitana


Przypomnijmy, że afera premiowa była jednym z głównych powodów rozstania z poprzednim selekcjonerem Czesławem Michniewiczem. Sprawa odżyła na nowo, gdy wywiadu udzielił bramkarz reprezentacji Łukasz Skorupski, który przyznał, że sprawa podzieliła kadrowiczów i zepsuła morale w zespole.


— Wielu ludzi myśli, że mnie jest łatwiej wyjść i wziąć to wszystko na klatę, ale tak nie jest. Też mam swoje emocje, też stoję przeciwko nim… – zakończył zagadkowo reprezentant Polski.


Cała sprawa z pewnością nie pomaga w ponownym wzbudzeniu reprezentacji zaufania u kibiców. Jak widać, sprawa premii ciągle istnieje nie tylko u dziennikarzy, ale także wśród kadrowiczów…

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej