RAPORT

Pogarda

Rzecznik PiS: Inflacja spada, takie były działania rządu i NBP

GUS podał marcowe dane o inflacji (fot. Shutterstock/Patryk Michalski)
GUS podał marcowe dane o inflacji (fot. Shutterstock/Patryk Michalski)

Najnowsze

Popularne

Mam nadzieję, że to będzie stały trend; do tego dążymy, aby tę inflację zahamować – powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek pytany o marcowy spadek inflacji.

Spadek inflacji. GUS podał najnowsze dane

Inflacja w marcu wyniosła 16,2 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2021 r., wynika z szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego. W...

zobacz więcej

Zgodnie z ogłoszonym w piątek szybkim szacunkiem Głównego Urzędu Statystycznego ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu 2023 r. wzrosły rdr o 16,2 proc. W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 1,1 proc. W lutym inflacja wynosiła 18,4 proc.


Bochenek pytany w piątek na konferencji prasowej o marcowy spadek inflacji wyraził nadzieję, że to będzie „stały trend”. – Bo do tego dążymy, aby tę inflację zahamować – podkreślił. – Docelowo (będziemy) również prowadzić taką politykę, która będzie polityką odpowiadającą oczekiwaniom polskiego społeczeństwa – zadeklarował rzecznik PiS.


Kiedy inflacja jednocyfrowa?


– To bardzo dobrze, że inflacja spada. Takie były działania rządu Prawa i Sprawiedliwości, takie były też działania Narodowego Banku Polskiego, co wynika z licznych wypowiedzi pana prezesa Adama Glapińskiego podczas konferencji – ocenił Bochenek.

Zdaniem europosła PiS Zbigniewa Kuźmiuka, wszystko wskazuje na to, że instrumenty zastosowane przez NBP oraz polski rząd doprowadzą do tego, że w ostatnim kwartale tego roku „inflacja w Polsce będzie już jednocyfrowa”.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej