RAPORT

Pogarda

Podwójne morderstwo w Międzychodzie. Marcin W. usłyszał zarzuty

Najnowsze

Popularne

Marcin W., który miał zamordować dwie osoby w powiecie międzychodzkim, usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. Mężczyzna nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, odmówił składania wyjaśnień.

Obława zakończona. 24-latek poszukiwany ws. podwójnego zabójstwa w rękach policji

24-latek poszukiwany ws. dwóch zabójstw w czwartek wieczorem zgłosił się do komendy policji w Międzychodzie – powiedziała PAP Iwona Liszczyńska z...

zobacz więcej

Według dotychczasowych ustaleń Marcin W. w środę zamordował w Muchocinie 22-letniego mężczyznę. Podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Zabrał też samochód należący do ofiary. Wkrótce potem w Międzychodzie zabił 45-letnią kobietę. 

  

Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek porzucił skradziony samochód niedaleko Międzychodu i uciekł do lasu. Od środy trwały jego intensywne poszukiwania, z udziałem m.in. policjantów z Międzychodu i KWP w Poznaniu. W czwartek wieczorem zgłosił się na policję, w piątek został przesłuchany w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu. 

  

Prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział, że podejrzany nie przyznał się do stawianych zarzutów. Odmówił składania wyjaśnień. Prokurator złożył w sądzie wniosek o trzymiesięczny areszt dla Marcina W. 

  

Sekcja zwłok ofiar


Rzecznik podał, że przeprowadzona została sekcja zwłok obu ofiar. Stwierdzono mnogie obrażenia w okolicy szyi, klatki piersiowej, rąk. Prokurator powiedział, że według biegłych te obrażenia, zadane zapewne nożem, zwłaszcza zadane w okolicy szyi, spowodowały śmierć. 

Prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział, że Marcin W. potwierdził, że leczył się psychiatrycznie, że zażywał narkotyki. Skorzystał też z prawa do odmowy wyjaśnień. Według śledczych Marcin W. znał swoje ofiary.

  

Postępowanie ws. zabójstw przejęła od prokuratury w Szamotułach poznańska prokuratura okręgowa. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę pieniężną za pomoc w ujęciu poszukiwanego. Wcześniej policja opublikowała wizerunek 24-latka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej