RAPORT

Pogarda

Egzaminy zawodowe. Gdzie i jak sprawdzić wyniki?

Jak sprawdzić wyniki egzaminów? (fot. arch. PAP/Lech Muszyński, zdjęcie ilustracyjne)
Jak sprawdzić wyniki egzaminów? (fot. arch. PAP/Lech Muszyński, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Wyniki egzaminów zawodowych w Formule 2017 i w Formule 2019 w sesji Zima 2023 są już dostępne. Gdzie i w jaki sposób sprawdzić wyniki online?

Ruszają egzaminy zawodowe i potwierdzające kwalifikacje

W poniedziałek rozpoczęła się sesja zimowa egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie i egzaminów zawodowych. W związku z epidemią egzaminy...

zobacz więcej

Uczniowie do egzaminu zawodowego w sesji Zima 2023 podeszli w styczniu.

 

Kiedy wyniki egzaminów zawodowych?

 

Osoby, które przystąpiły do egzaminów zawodowych w Formule 2017 lub w Formule 2019, od godz. 10 mają dostęp do wyników. Według zapowiedzi CKE rezultaty miały się pojawić 31 marca.

 

Jak sprawdzić wyniki?

 

Można je sprawdzić za pośrednictwem portalu zdającego systemu SIOEPKZ, który znajduje się pod adresem internetowym: https://portalzdajacego.epkz.cke.edu.pl. Tam należy wpisać login i hasło. Jeżeli jeszcze się nie pojawiły, to zaleca się odświeżenie strony w celu ponownej kontroli.

 

Czytaj także: Egzamin ósmoklasisty w terminie dodatkowym. Wiadomo, kiedy wyniki

 

„Kody aktywacyjne umożliwiające zdającym pierwsze zalogowanie się do portalu zdającego przekazuje zdającym dyrektor ośrodka egzaminacyjnego (szkoły). Kody aktywacyjne są ważne bezterminowo” – poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Matury i egzaminy ósmoklasisty: MEiN podaje szczegóły, także na następne lata

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał szczegółowe zasady organizacji egzaminów zewnętrznych – egzaminów ósmoklasistów, matur i...

zobacz więcej

W przypadku osób, które zapomniały hasła lub nie mają wprowadzonego przez dyrektora ośrodka egzaminacyjnego adresu e-mail do systemu SIOEPKZ, by zalogować się do portalu zdającego muszą skontaktować się z dyrektorem placówki.


Może on w dowolnej chwili zresetować hasło i utworzyć zdającemu nowy kod aktywacyjny; może też wprowadzić do systemu SIOEPKZ adres email zdającego.

 

CKE wskazał, że w celu zdania egzaminu należy zdobyć z części pisemnej co najmniej 50 proc. punktów możliwych do uzyskania (minimum ‎‎20 punktów) i z części praktycznej – co najmniej 75 proc. punktów. ‎

 

Czy można podejść do poprawki?

 

W przypadku niezdania egzaminu zawodowego nie ma terminu poprawki. Uczeń, który nie zaliczył części pisemnej bądź praktycznej, może ją powtórzyć, wtedy, gdy egzaminy będą organizowane w placówce.


Po zakończeniu nauki można dwa razy przystąpić do egzaminu według zasad określonych dla absolwentów. Kolejne podejścia odbywają się w trybie eksternistycznym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej