RAPORT

Pogarda

Tak niszczą rosyjskie drony. Generał pokazał nagranie spod Bachmutu

Ukraińcy zadają najeźdźcom ciężkie straty (fot. Telegram/osirskiy)
Ukraińcy zadają najeźdźcom ciężkie straty (fot. Telegram/osirskiy)

Najnowsze

Popularne

Dowódca ukraińskich wojsk lądowych generał Ołeksandr Syrski opublikował w mediach społecznościowych nagranie ukazujące, jak ukraińscy żołnierze zestrzeliwują rosyjskie drony zwiadowcze w okolicach Bachmutu w obwodzie donieckim.

Rosja zaatakuje kolejny kraj? Ławrow: Odpowiadamy tam za 220 tys. osób

Rosja jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo w (okupowanym) Naddniestrzu i za 220 tysięcy rosyjskich obywateli, którzy tam mieszkają – oświadczył...

zobacz więcej

„W rejonie Bachmutu wojska obrony powietrznej wykonują misje bojowe mające na celu zwalczanie rosyjskich dronów zwiadowczych i dronów szturmowych” – napisał w sieci gen. Syrski. 

 

Wyraził też uznanie dla skoordynowanych działań artylerzystów oraz operatorów wozów bojowych Strela-10, którzy w tym tygodniu zniszczyli siedem bezzałogowych statków powietrznych Orlan-10 i dwa drony typu Zala. 

  

„Nasi żołnierze nauczyli się współdziałać z jednostkami rozpoznania elektronicznego, szybko wykrywać w powietrzu małe bezzałogowe statki powietrzne przeciwnika i precyzyjnie je likwidować. Ponadto obrona powietrzna wojsk lądowych aktywnie chroni naszą artylerię przed atakami wrogiej amunicji krążącej typu Lancet” – dodał. 

 

 Syrski przekazał też, że ukraińscy żołnierze dalej bronią Bachmutu i zadają Rosjanom ciężki straty. 

 


Siły rosyjskie próbują zająć Bachmut od sierpnia 2022 roku. Prowadzone tam są obecnie najcięższe i najkrwawsze walki w wojnie Rosji z Ukrainą. Mimo prognoz, że dowództwo w Kijowie może podjąć decyzję o wycofaniu się z miasta, oddziały ukraińskie kontynuują obronę Bachmutu. 

  

W środę wieczorem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że jednostki wroga, w dużej mierze złożone z najemników z Grupy Wagnera, osiągnęły w Bachmucie „częściowy sukces”, ale miasto wciąż jest skutecznie bronione. Wcześniej amerykański Instytut Studiów nad Wojną szacował, że najeźdźcy kontrolują obecnie około 65 proc. powierzchni Bachmutu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej