RAPORT

Pogarda

Zignorowali ostrzeżenie, wpadli do studni. Co najmniej 35 osób zginęło

Tragedia w Indiach (fot. Javed Dar / Xinhua News Agency / Forum)
Tragedia w Indiach (fot. Javed Dar / Xinhua News Agency / Forum)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej 35 osób zginęło w czwartek, wpadając do nieużywanej studni w kompleksie świątynnym w mieście Indore w położonym w środkowej części Indii stanie Madhja Pradeś – poinformowała agencja Associated Press. Do wypadku doszło podczas obchodów hinduistycznego święta na cześć boga Ramy.

Katastrofa śmigłowców Black Hawk. Zginęło wielu żołnierzy

W katastrofie dwóch śmigłowców HH-60 Black Hawk, do której doszło nieopodal Fortu Campbell w stanie Kentucky, zginęło dziewięciu żołnierzy sił...

zobacz więcej

Kilkadziesiąt osób wpadło do nieużywanej od lat studni, gdy zawaliła się przykrywająca ją konstrukcja; potem przysypał ich gruz – napisała AP, cytując komisarza miejscowej policji Makranda Deoskara.


Około 140 żołnierzy i funkcjonariuszy innych służb wypompowało wodę ze studni, a potem wyciągało ciała używając lin i drabin. Według świadków tłum wyznawców zgromadził się w świątyni, aby wykonać rytuał ognia i świętować hinduskie święto ku czci boga Ramy. Władze zapowiedziały śledztwo.


– Jak dotąd wyciągnęliśmy 35 ciał, akcja ratunkowa trwa – powiedział w piątek Ilayaraja T., przedstawiciel miejscowych władz. Co najmniej 18 osób zostało uratowanych i poddanych hospitalizacji.


Władze miasta nakazały w styczniu włodarzom świątyni usunięcie pokrycia studni, ponieważ konstrukcja była niebezpieczna i nie spełniała wymogów budowlanych. Ostrzeżenie zostało jednak zignorowane – zaznaczyła AP, powołując się na gazetę „Times of India”.


Katastrofy budowlane w Indiach są powszechne; wynika to z wadliwych konstrukcji i nieprzestrzegania przepisów – napisała agencja AP i przypomniała, że w październiku 2022 r. w stanie Gudźarat zawalił się wiszący most, wskutek czego setki ludzi wpadły do wody, a co najmniej 132 z nich utonęło.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej