RAPORT

Pogarda

Tam maseczki wciąż obowiązkowe. Nowe rozporządzenie weszło w życie

Uzasadnieniem jest m.in. liczba świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych osobom z COVID-19. (fot. Shutterstock/Ground Picture)
Uzasadnieniem jest m.in. liczba świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych osobom z COVID-19. (fot. Shutterstock/Ground Picture)

Najnowsze

Popularne

Obowiązek zakrywania przy pomocy maseczki nosa i ust w aptekach, przychodniach i w szpitalach został przedłużony do 30 kwietnia 2023 r. W piątek weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Rekord liczby chorych na COVID w szpitalach. Kraska: To szczyt wiosennej fali zakażeń

Jesteśmy teraz w szczycie wiosennej fali koronawirusa, mamy blisko 5 tys. nowych przypadków. Wirus niestety nie odpuszcza. Widzimy to także w...

zobacz więcej

Przedłużenie do końca kwietnia obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów uzasadnione jest m.in. liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych chorym na COVID-19.


Za przedłużeniem przemawia też notowana liczba zakażeń wirusem grypy, która stanowi czynnik mogący negatywnie wpływać na sytuację zdrowotną populacji.


Jako uzasadnienie wskazano też sytuację w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

W rozporządzeniu przewiduje się wprowadzenie modyfikacji o charakterze porządkującym, wynikających ze zmiany podmiotu prowadzącego Krajowy Rejestr Pacjentów z COVID-19 – z Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – PIB w Warszawie na „jednostkę podległą ministrowi zdrowia właściwą w zakresie systemów informacyjnych ochrony zdrowia”. 


Przeczytaj też: Koronawirus w ostrowskim DPS. Zawieszono odwiedziny

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej