RAPORT

Pogarda

Jeszcze tylko dziś. Ostatni dzień, żeby pobrać Polski Bon Turystyczny

Polski Bon Turystyczny powstał jako forma wsparcia dla polskich rodzin w związku z trudną sytuacją gospodarczą, wywołaną epidemią koronawirusa (fot. Shutterstock/zedspider)
Polski Bon Turystyczny powstał jako forma wsparcia dla polskich rodzin w związku z trudną sytuacją gospodarczą, wywołaną epidemią koronawirusa (fot. Shutterstock/zedspider)

Najnowsze

Popularne

To już ostatni dzień, żeby pobrać Polski Bon Turystyczny, którym można zapłacić między innymi za usługi hotelarskie, w tym – dokonać przedpłaty. Świadczenie w formie bonu, w wysokości 500 zł, przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością jest to 1000 zł.

Polski Bon Turystyczny: płatności przekroczyły 3 mld zł. Można jeszcze skorzystać

Kwota płatności Polskim Bonem Turystycznym przekroczyła 3 mld zł – informuje Polska Organizacja Turystyczna. Można nim jeszcze płacić, ale tylko do...

zobacz więcej

Z usług można skorzystać w dowolnym terminie, czyli także po 31 marca. Bonem można zapłacić m. in. za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na turnusie rehabilitacyjnym, obozie harcerskim, sportowym lub rekreacyjnym na terenie Polski.


Przyjmuje go ok. 26 tys. podmiotów, a ich lista jest dostępna na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Przeczytaj więcej.


Do tej pory z płatności skorzystało około 90 proc. uprawnionych. Do wykorzystania pozostało około pół miliona bonów – mówiła w Polskim Radiu 24prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska.


Jak dodała, płatność bonem jest bardzo prosta. – Płacimy telefonem, otrzymujemy odpowiednie kody, które dostaje także podmiot uprawniony – mówiła.

Aby skorzystać z bonu, trzeba mieć profil na PUE ZUS. Polski Bon Turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.


Powstał jako forma wsparcia dla polskich rodzin w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią koronawirusa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej