RAPORT

Pogarda

Biały Dom potępił aresztowanie dziennikarza. Apeluje też o niepodróżowanie do Rosji

Dziennikarz może spędzić w więzieniu długie lata (fot. Shutterstock)
Dziennikarz może spędzić w więzieniu długie lata (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Biały Dom potępił aresztowanie przez władze Rosji korespondenta amerykańskiego dziennika „Wall Street Journal”. Departament Stanu USA zaapelował do Amerykanów, by nie podróżowali do Rosji.

Dziennikarz „WSJ” zatrzymany przez FSB „pod zarzutem szpiegostwa”

Zatrzymany przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa „pod zarzutem szpiegostwa” dziennikarz „The Wall Street Journal” Evan Gerszkowicz spędzi w...

zobacz więcej

Rzecznik Białego Domu Karine Jean-Pierre oświadczyła, że władze USA są głęboko zaniepokojone aresztowaniem w Rosji korespondenta „Wall Street Journal” Evana Gerszkowicza. „Wybieranie na cel ataku obywateli amerykańskich przez rząd rosyjski jest nie do przyjęcia. Potępiamy zatrzymanie pana Gerszkowicza w najostrzejszych słowach” – napisała w oświadczeniu.


Karine Jean-Pierre poinformowała, że urzędnicy Białego Domu i Departamentu Stanu są w kontakcie z pracodawcą dziennikarza, dziennikiem „Wall Street Journal” oraz rodziną korespondenta. Dodała, że Departament Stanu pozostaje w bezpośrednim kontakcie w tej sprawie z rządem rosyjskim. Rzecznik Białego Domu potępiła represjonowanie przez rząd rosyjski dziennikarzy i ograniczanie wolności prasy. Karine Jean-Pierre przypomniała zalecenie rządu USA, skierowane do amerykańskich obywateli, by nie podróżowali do Rosji.


Gerszkowicz pracował również dla francuskiej agencji prasowej Agence France-Presse, „The Moscow Times” i „The New York Times”. Ostatni artykuł jego autorstwa został opublikowany 28 marca. Według rosyjskiego prawa dziennikarzowi grozi od 12 do 20 lat pozbawienia wolności.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej