RAPORT

Pogarda

Włodzimierz Karpiński odwołany ze stanowiska sekretarza miasta

Karpiński jest oskarżony o przyjęcie łapówki (fot. PAP/Zbigniew Meissner)
Karpiński jest oskarżony o przyjęcie łapówki (fot. PAP/Zbigniew Meissner)

Najnowsze

Popularne

Włodzimierz Karpiński jest już formalnie odwołany ze stanowiska sekretarza. Nie zasiada również w radach nadzorczych spółek – przekazała w czwartek PAP rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth.

Potężna afera korupcyjna w Warszawie. Prokuratura ujawnia szczegóły sprawy Karpińskiego

Włodzmierz Karpiński, jeden z głównych podejrzanych w tzw. aferze śmieciowej, decyzją sądu trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Według...

zobacz więcej

 Monika Beuth dodała, że niebawem zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko sekretarza miasta.


Sekretarza miasta powołuje i odwołuje prezydent Warszawy. Włodzimierzowi Karpińskiemu, który wygrał konkurs, to stanowisko zostało powierzone w kwietniu 2021 r. Teraz został odwołany. Karpiński zasiadał również w radach nadzorczych spółek: Metro Warszawskie i Veolia. Jego nazwiska zniknęło ze strony internetowej urzędu miasta oraz miejskiej spółki Metro Warszawskie.


Jednocześnie w czwartek pełnomocnik Karpińskiego mec. Michał Królikowski informował PAP, że nie dotarła jeszcze do niego dymisja jego klienta.

Tusk straszy Celą Plus. Sprawdźmy, jak wielu jego ludzi zostało skazanych [WIDEO]

„Istotną częścią pozytywnego programu Platformy Obywatelskiej jest program Cela Plus. Do tego jest potrzebny niezależny prokurator i niezależny...

zobacz więcej

Dymisja Karpińskiego w ratuszu


W połowie marca pełnomocnik informował, że jego klient złożył dymisję. – Mój klient wysłał do mnie pisemną rezygnację z funkcji sekretarza miasta. Gdy tylko dotrze ona do mnie, niezwłocznie przekażę ją do stołecznego ratusza – powiedział wtedy PAP mec. Michał Królikowski.


Informację potwierdziła rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth. – Otrzymaliśmy informację od pełnomocnika, że p. Włodzimierz Karpiński złożył rezygnację ze stanowiska – przekazała PAP, dodając, że gdy tylko pismo trafi do rąk prezydenta Warszawy, to zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią rezygnacja zostanie przyjęta.


Tuż po aresztowaniu Karpińskiego prezydent Warszawy zawiesił go w sprawowaniu funkcji sekretarza miasta, a w marcu skierował do rad nadzorczych spółek, w których zasiadał Karpiński, innych pełnomocników.

Włodzimierz Karpiński, były minister skarbu, został zatrzymany w śledztwie, w ramach którego na początku lutego został zatrzymany b. wiceminister skarbu Rafał Baniak (obaj zgadzają się na podawanie nazwiska – PAP), a także Artur P., Wojciech S. oraz Waldemar K. Są oni podejrzani o załatwianie wartych 600 mln zł kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie. Karpiński usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie blisko 5 mln zł. Na początku lutego m.in. podobny zarzut w tym samym śledztwie usłyszał b. wiceminister skarbu Rafał Baniak. Obydwaj zostali tymczasowo aresztowani.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej