RAPORT

Pogarda

W najbliższy weekend odbędą się procesje drogi krzyżowej. Możliwe utrudnienia

W piątek wieczorem odbędzie się kilka procesji (fot. PAP/Marian Zubrzycki)
W piątek wieczorem odbędzie się kilka procesji (fot. PAP/Marian Zubrzycki)

Najnowsze

Popularne

W piątek, 31 marca, wieczorem wierni przejdą w procesjach ulicami na Mokotowie, Ochocie, w Śródmieściu, Ursusie, Wesołej i Wilanowie. Możliwe są zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Poznańska droga krzyżowa mężczyzn. „Zadośćuczynienie za znieważanie św. Jana Pawła II”

W najbliższy piątek ulicami Ostrowa Tumskiego w Poznaniu przejdzie Męska Droga Krzyżowa. Wezmą w niej udział mężczyźni zrzeszeni w męskich grupach...

zobacz więcej

Procesje w Polsce


W najbliższy weekend przejdą ulicami całego kraju procesje drogi krzyżowej. Poszczególne parafie będą wychodziły z kościoła na ulice w swoim rejonie, powodując utrudnienia drogowe. Na stronach parafii podane są harmonogramy oraz dokładne informacje dotyczące tras przemarszu.


Utrudnienia w Warszawie


W piątek wieczorem odbędzie się kilka procesji, które będą wyruszały sprzed warszawskich kościołów. W przypadku braku możliwości przejazdu kursowanie pojazdów komunikacji miejskiej będzie chwilowo wstrzymywane lub będą one kierowane na trasy objazdowe.


Na Mokotowie procesje przejdą w godz. 19–20.30 od kościoła św. Szczepana trasą: ul. św. Szczepana, Melsztyńska, Wiśniowa, Narbutta, Sandomierska, Melsztyńska, św. Szczepana; w godz. 19.30–21 kościół św. Andrzeja Boboli – Rakowiecka, Asfaltowa, Narbutta, Łowicka, Rakowiecka; w godz. 19.30–20.30 kościół św. Michała Archanioła – Puławska, Odyńca, Kazimierzowska, Racławicka, Puławska oraz w godz. 19.45–21.45 kościół św. Maksymiliana Kolbego – Gotarda, Orzycka, al. Lotników, Bełdan.


Na Ochocie w godz. 20–22 ulica Banacha (przy gmachu Geologii UW) – prof. Pogorzelskiego, Skłodowskiej-Curie, Wawelska, Hoffmanowej, Mochnackiego, Grójecka, Akademicka, Uniwersytecka, pl. Narutowicza.


W Śródmieściu w godz. 19–21 kościół Najświętszego Zbawiciela – pl. Zbawiciela, Marszałkowska, al. Armii Ludowej, rondo Jazdy Polskiej, Waryńskiego, pl. Konstytucji, Marszałkowska, pl. Zbawiciela.

Dar serca dla rodaków. Paczki wielkanocne dla Polaków dojechały na Wileńszczyznę

Z Polski na Litwę dotarło ponad 600 paczek z darami wielkanocnymi w ramach akcji „Paczka dla Rodaka”. Trafiają one obecnie do najbardziej...

zobacz więcej

W Ursusie w godz. 18.30–20 kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – Piastowska, Krawczyka, Szarych Szeregów, Markerta; w godz. 20–21.30 sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Zagłoby, Keniga, Wojciechowskiego.


W Wesołej w godz. 18.45–20.30 kościół św. Brata Alberta – Brata Alberta, Urocza, Rysia, Wilanowska, Brata Alberta.


W Wilanowie w godz. 18.30–20 kościół św. Elżbiety – Przyczółkowa (odc. od kościoła do placu zabaw przy ulicy Gronowej) i powrót do kościoła; w godz. 18.30–20 Świątynia Opatrzności Bożej – Prymasa Hlonda, al. Rzeczypospolitej, Branickiego, Ledóchowskiej, Prymasa Hlonda.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej