RAPORT

Pogarda

Ebra wytropiła włamywacza. 21-latek przyznał się do winy

To kolejny w ostatnim czasie sukces psa tropiącego (fot. policja)
To kolejny w ostatnim czasie sukces psa tropiącego (fot. policja)

Najnowsze

Popularne

Policyjny pies tropiący doprowadził mundurowych do mężczyzny, który włamał się do garażu przy nowo wybudowanym domu w pow. sochaczewskim (Mazowieckie).

Policyjny pies Lonar znalazł ukradzioną koparkę wartą 100 tys. zł

„Lonar to owczarek belgijski, który służy we wrocławskiej Policji już od 5 lat. Jego przewodnikiem jest mł. asp. Robert Pawliszko i to właśnie...

zobacz więcej

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie asp. Agnieszka Dzik, kilka dni temu nieznany sprawca włamał się do blaszanego garażu i chciał dostać się do nowo wybudowanego domu. Podczas próby włączył się alarm, ale mężczyzna przeciął kable zasilające.


– Ostatecznie nic nie zdążył zabrać, ponieważ został spłoszony – przekazała rzeczniczka.


Niedaleko tej posesji policjanci zatrzymali młodego mężczyznę. 21-letni mieszkaniec gminy Brochów zapewniał jednak, że nie ma nic wspólnego z popełnionym przestępstwem. Do potwierdzenia jego winy przyczynił się policyjny pies tropiący. Ebra podjęła trop i doprowadziła przewodnika wprost do zatrzymanego. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejny w ostatnim czasie sukces psa tropiącego z garnizonu mazowieckiej policji. W lutym trzyletni owczarek niemiecki Nador doprowadził do sprawcy włamania i kradzieży biżuterii w pow. grójeckim. Z kolei dwuletnia Alfa wytropiła sprawców włamania do automatu myjni samochodowej i domku letniskowego w pow. lipskim, gdzie łupem złodziei padła kaseta z pieniędzmi, telewizor, wiatrówka oraz kilkanaście butelek wódki.


Zobacz też: Policyjny pies tropiący na plaży przy sopockiej Zatoce Sztuki


Policyjne psy wspierają także funkcjonariuszy przy poszukiwaniu osób zaginionych, w patrolach, konwojach czy zabezpieczaniu imprez masowych, np. meczów. Osobną grupę stanowią psy służące do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych, broni i amunicji. Inne czworonogi potrafią wyczuć obecność narkotyków. Są także psy do wyszukiwania zwłok ludzkich na lądzie lub w wodzie. Z kolei psy bojowe wspierają jednostki kontrterrorystyczne. W garnizonie mazowieckim policji służy obecnie prawie 40 czworonogów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej