RAPORT

Pogarda

Kradzieże, włamania i rozboje. Duży wzrost przestępczości w Niemczech

Wzrosła przestępczość w Niemczech (fot. Shutterstock)
Wzrosła przestępczość w Niemczech (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Ponad 5,5 mln przestępstw odnotowano w Niemczech w ubiegłym roku – poinformował portal DW. Jak wskazano, chodzi głównie o kradzieże kieszonkowe, włamania do domów i rozboje.

MSW ujawnia raport. Tak źle w Niemczech jeszcze nie było

W Niemczech w ubiegłym roku przekroczono po raz pierwszy próg 50 tys. spraw – przestępstw motywowanych politycznie. Dokładnie było ich 55 048....

zobacz więcej

Portal przekazał, że liczba przestępstw 2022 r. wzrosła o 11,5 proc., a wykrywalność spadła o 1,4 pkt proc. 


Cytowany przez DW przewodniczący związku zawodowego policji Jochen Kopelke przekazał, że „dane z 2022 r. pokazały, że niemieckim służbom znacznie przybyło pracy. W związku z brakami kadrowymi, niedoborem sprzętu i wciąż zbyt powolnym rozwojem sieci cyfrowych, należy pilnie podjąć działania”. 


„W 2022 r. odnotowany został szczególnie silny wzrost przypadków kradzieży kieszonkowych, kradzieży w sklepach, włamań do mieszkań, przestępstw gospodarczych i rozbojów” – czytamy. 


Jak dodano, „wzrost liczby przestępstw związanych z prawem pobytu, prawem azylowym i unijną ustawą o swobodzie przemieszczania się, prawdopodobnie jest związany ze sporym wzrostem liczby nieuprawnionych wjazdów do Niemiec”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej