RAPORT

Pogarda

„Praworządność po brukselsku”. W raporcie o praworządności ani słowa o aferze korupcyjnej

Jadwiga Wiśniewska (fot. PAP/Waldemar Deska)
Jadwiga Wiśniewska (fot. PAP/Waldemar Deska)

Najnowsze

Popularne

Europosłanka Jadwiga Wiśniewska krytycznie oceniła projekt rezolucji w sprawie sprawozdania na temat praworządności z 2022 r. przygotowany przez Lopeza Aguilara. – Niewiele albo nawet nic jest wart ten projekt (...), nie odnosicie się państwo do największej afery korupcyjnej, jaka dotknęła Parlament Europejski – podkreśliła na forum PE. Jak dodała, „natomiast nadal socjaliści uważają, że mają prawo pouczać Polskę”.

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego: „Tu nie chodzi o żadną praworządność”

„Po ostatnich wypowiedziach szefowej KE Ursuli von der Leyen odnoszę wrażenie, że tu nie chodzi o żadną praworządność. Nie rozumiem, dlaczego mimo...

zobacz więcej

– Przyjrzyjmy się, kto tworzył dokumenty, które były podstawą do debat o Polsce – powiedziała eurodeputowana. Jak przypomniała, była to fundacja Fight Impunity, której „prezes siedzi w areszcie pod zarzutami korupcyjnymi”. 


Gdzie jest informacja o Evie Kaili? – pytała Wiśniewska. 


Jak dodała, „to wszystko działo się tutaj w Parlamencie Europejskim, dlatego że było przyzwolenie na to, by socjaliści pouczali wszystkich wkoło, mając sami nieczyste ręce”. 


– Czy w tym raporcie znalazło się odniesienie do afery korupcyjnej? Nie, ani słowa. Czy w wystąpieniu pani komisarz znalazło się chociaż jedno słowo o tym jak negocjowane były ceny szczepionek przez szefową Komisji Europejskiej? Ani słowa. Ten raport nie jest więc nic warty – powiedziała posłanka. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej