RAPORT

Pogarda

„Łączą nas Drzewa”. Akcja Lasów Państwowych w hołdzie św. Janowi Pawłowi II [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

W całej Polsce rusza akcja sadzenia Lasów Pamięci Jana Pawła II. „Jest hołdem dla Jego niepodważalnej świętości i zasług dla naszej Ojczyzny” – informują Lasy Państwowe.

Grodzki blokuje uchwałę w sprawie Jana Pawła II. „To decyzja polityczna”

Decyzja marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o odroczeniu prac nad projektami uchwał PiS w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II oraz...

zobacz więcej

– Papież Polak w sposób szczególny miłował polską przyrodę. Dzisiaj to my dajemy przykład, że jego słowa „Dziękuję Bogu za majestat i piękno stworzonego świata” przyświecają naszym staraniom ochrony tej przyrody – podkreślił wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka podczas inauguracji akcji w Nadleśnictwie Celestynów.


„Lasy Pamięci Jana Pawła II” to inicjatywa leśników podjęta w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas Drzewa” – jest wyrazem wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II, który szukał głosu Boga w polskich lasach i podkreślał, że szacunek dla przyrody sprzyja rodzeniu się solidarności między ludźmi.


– Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeżeli miłujecie ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi! Zwracam się w szczególny sposób do tych, którym powierzona została odpowiedzialność za ten kraj i za jego rozwój, aby nie zapominali o obowiązku chronienia go przed ekologicznym zniszczeniem! – głosił Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski w 1999 r.

Polscy leśnicy co roku sadzą 500 mln drzew. Każdy z nas może wziąć w tym udział.


– Ta wspaniała idea łączy wszystkich Polaków. Na terenie każdej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych można spotkać się z leśnikami i razem zasadzić drzewka. Zapraszamy każdego, komu natura jest bliska sercu – zachęca Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Józef Kubica.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej