RAPORT

Pogarda

Papuga była świadkiem morderstwa i ujawniła imię sprawcy

Papuga przysłużyła się śledczym (fot Pexels/zdjęcie ilustracyjne)
Papuga przysłużyła się śledczym (fot Pexels/zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Herkules pomógł indyjskiej policji rozwikłać zagadkę morderstwa. Papuga o tym imieniu była świadkiem zbrodni i zapamiętała używany podczas napadu wyraz, który okazał się być imieniem jednego z morderców.

Strzelanina w Nashville. Gwiazda serialu „Sabrina” pomagała ratować ofiary

Melissa Joan Hart opowiedziała na Instagramie o tym, jak przypadkowo znalazła się w miejscu, z którego uciekali uczniowie prywatnej szkoły w...

zobacz więcej

Do napadu rabunkowego doszło 20 lutego 2014 roku. Sprawcy wykorzystali fakt, że Vijay Sharma, zamożny wydawca dziennika z Agry w stanie Uttar Pradesh, pojechał na wesele do Frozabadu z synem Rajeshem i Niveditą i dokonali włamania do jego domu. Nie wiedzieli, że żona Sharmy Neelam została w domu z psem i papuga o imieniu Herkules.


Napastnicy zamordowali kobietę i psa – zwłoki znalazł mąż – ale oszczędzili papugę, co sromotnie się na nich zemściło. Ptak powtarzał potem wyraz „Ashu”, który usłyszał gdy dokonywano zbrodni. Okazało się, że ma tak na imię bratanek Neelam. Okazało się, że to właśnie on wraz z niejakim Ronniem włamali sie do domu ciotki i ją zamordowali.


Po dziewięciu latach zapadł wyrok. Sędzia skazał mężczyzn na dożywocie oraz 72 tys. rupii grzywny (około 3,8 tys. zł). Mąż Neelam, Vijay nie doczekał zadośćuczynienia, zmarł 14 listopada 2020 r. Papuga Herkules padła pół roku po morderstwie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej