RAPORT

Pogarda

Ekipa rządząca w UE wzięła się za... papier toaletowy. Producenci załamani

Przemysł papierniczy jest nieprzygotowany na nowe przepisy UE (fot. Shutterstock/drsnaut)
Przemysł papierniczy jest nieprzygotowany na nowe przepisy UE (fot. Shutterstock/drsnaut)

Najnowsze

Popularne

Już niedługo papier toaletowy może być towarem deficytowym. Jak donoszą zagraniczne media, przemysł papierniczy jest nieprzygotowany na nowe przepisy UE, które mają na celu zakazanie importu produktów związanych z wylesianiem.

Wielomilionowy przekręt na produkcji papieru toaletowego. Gang „innowatorów” rozbity

Kilku biznesmenów z Podlasia przekonała Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, na przekazanie ich firmom dotacji unijnych na rozwinięcie...

zobacz więcej

Dyrektor generalny Cheeky Panda Chris Forbes, który prowadzi firmę produkującą ekologiczne rolki papieru toaletowego, ocenił, że przepisy, które mają wejść w życie w maju, będą miały „gigantyczny wpływ” na branżę.

 

„Z pewnością będzie ograniczona dostępność i możemy spodziewać się wzrostu ceny makulatury wraz ze wzrostem popytu na alternatywy” – stwierdził Chris Forbes w rozmowie z portalem „The Grocer”. 

 
„Nowe przepisy będą miały wpływ na drewno, a także kawę, soję czy kakao. Prawo będzie wymagało od firm handlujących tymi towarami przestrzegania ścisłego procesu, z 18-miesięcznym okresem wdrożenia dla większych firm i 24-miesięcznym okresem dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw” – informuje „The Grocer”.

 

Wiele firm polega na surowcach takich jak włókna wytwarzane z nowo ściętych drzew. To może oznaczać, że niektórzy dostawcy będą musieli „wydawać miliardy funtów na transformację operacyjną”.

 

Zdaniem Forbesa „trudno będzie zmienić działalność z dnia na dzień”. „Firmy prawdopodobnie wydałyby więcej pieniędzy na lobbowanie za zmianą przepisów niż na wprowadzanie tych zmian” – ocenił. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej