RAPORT

Pogarda

Interwencja w gospodarstwie grozy [DRASTYCZNE WIDEO]

Najnowsze

Popularne

O interwencji w jednym z gospodarstw koło Tomaszowa Mazowieckiego mówi cała Polska. Inspektorzy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt przyznają w rozmowie z TVP3 Łódź, że wiele już w trakcie swoich działań widzieli i przeżyli, ale stan zwierząt i agresja ich właścicieli zupełnie ich zaskoczyła. Sprawa została zgłoszona organom ścigania. Uwaga, materiał jest drastyczny.

Zastrzelił dwa łosie. Myśliwy odpowie przed sądem

Przed Sądem Rejonowym w Zambrowie stanie myśliwy, któremu miejscowa prokuratura zarzuciła polowanie z naruszeniem przepisów karnych Prawa...

zobacz więcej

Poziom agresji wobec ludzi i zwierząt w tym gospodarstwie jest wręcz zatrważający. W atakach nie przeszkadzała właścicielom nawet obecność policji. I choć interweniującym wydawało się, że widok szczeniaków i dorosłych psów, które zjadają padłego źrebaka, to najgorsze, co mogli zobaczyć. Po wejściu do pierwszego pomieszczenia gospodarczego byli już przerażeni.


– W tych innych komórkach znajdowały się zagłodzone zwierzęta, poranione, chore, nieleczone. W najgorszym stanie były świnie, bo żeby zagłodzić świnie, żeby wystawały jej żebra, to naprawdę trzeba się postarać. To samo powiedziało dwóch lekarzy, którzy byli na miejscu – relacjonuje Eryk Złoty z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.


Bez decyzji o odbiorze zwierząt


Mimo to przedstawiciele gminy, którzy byli na miejscu, nie znaleźli podstaw do wydania decyzji administracyjnej o odbiorze zwierząt. Jak usłyszeli reporterzy TVP w trakcie rozmowy telefonicznej, to czy taka zostanie wydania, okaże się dopiero w czwartek. Wcześniej urzędnicy chcą przeanalizować zebrane dokumenty.


Przedstawiciele DIOZ-u podtrzymują deklarację o gotowości odebrania wszystkich zwierząt, wyleczenia ich i zabezpieczenia, jako dowodu w śledztwie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej