RAPORT

Pogarda

Ogromny pożar promu pasażerskiego. Wiele ofiar [WIDEO]

Wielu z uratowanych wyskoczyło w panice do morza (fot. Xinhua / Xinhua News Agency / Forum)
Wielu z uratowanych wyskoczyło w panice do morza (fot. Xinhua / Xinhua News Agency / Forum)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej 31 osób, w tym sześciomiesięczne dziecko, zginęło w wyniku pożaru promu pasażerskiego między wyspami na południu Filipin – poinformowała straż przybrzeżna. Wielu z uratowanych wyskoczyło w panice do morza i zostało wyłowionych przez straż przybrzeżną, marynarkę wojenną i lokalnych rybaków.

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Trójmiasta

Tragedia na drodze ekspresowej S6 w Straszynie (woj. pomorskie). Na pasie w stronę Gdyni na 344. kilometrze zderzył się van z ciężarówką. Nie żyje...

zobacz więcej

Władze nie ustaliły jeszcze przyczyny pożaru, który wybuchł około godziny 23 (17 czasu polskiego) w środę u wybrzeży wyspy Basilan, kiedy wielu pasażerów spało w kabinach na dolnym pokładzie promu.

 

Prom MV Lady Mary Joy 3 płynął z miasta Zamboanga na południu kraju do miasta Jolo w prowincji Sulu. 

 

Myślałam, że śnię"


„Myślałam, że śnię, ale kiedy otworzyłam oczy, było ciemno i otaczał nas dym” – powiedziała stacji radiowej DZRH 46–letnia Mina Nani, która przeżyła, skacząc ze statku i dzieląc ratunkowy pływak z innym pasażerem, zanim wszyscy zostali uratowani. 

Spalony prom został odholowany do brzegu Basilan, gdzie odkryto później 18 kolejnych ciał w części kabiny pasażerskiej.

33-latek w kilkanaście sekund zainkasował 57 punktów karnych

Policjanci zatrzymali w Sulechowie w woj. lubuskim 33-latka, który przekroczył prędkość i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Mężczyzna popełnił...

zobacz więcej

„Ciała były całkowicie spalone” – powiedział Agencji Reutera szef straży przybrzeżnej w regionie Mindanao, Rejard Marfe.

 

Według straży prom nie był przeciążony i uratowano 230 osób, w tym 35 członków załogi. Marfe powiedział wcześniej, że większość pasażerów spała w czasie pożaru, potem na pokładzie „panował chaos”. Strażacy opanowali pożar dopiero w czwartek.

 

Agencje zauważają, że wypadki morskie są częste na składającym się z ponad 7600 wysp archipelagu filipińskim z powodu sztormów, źle utrzymanych łodzi, przeludnienia i nieegzekwowania przepisów bezpieczeństwa, zwłaszcza w odległych prowincjach.  

W maju co najmniej siedem osób zginęło w pożarze filipińskiego promu przewożącego 134 osoby. Z kolei w 1987 r. około 5 tys. osób zginęło w największej na świecie katastrofie morskiej w czasie pokoju, kiedy przeciążony prom pasażerski Dona Paz zderzył się z tankowcem u wybrzeży wyspy Mindoro na południe od stolicy Manili.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej