RAPORT

Pogarda

Pielęgniarka chciała sobie zrobić liposukcję. Przesadziła z anestezją

pielęgniarka nie była przeszkolona w podawaniu środków znieczulających (fot. Pexels)
pielęgniarka nie była przeszkolona w podawaniu środków znieczulających (fot. Pexels)

Najnowsze

Popularne

30-letnia pielęgniarka chciała przeprowadzić na sobie zabieg liposukcji. Podała sobie jednak za dużo środka znieczulającego i zmarła.

Rosyjski aktor podciął sobie żyły na scenie. Wcześniej był nękany przez reżim

W teatrze w Ułan Ude w azjatyckiej części Rosji jeden z aktorów, Artur Szuwałow, podciął sobie żyły na scenie, informując, że od roku jest ofiarą...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w Clinica Amper w południowo-środkowej części Meksyku. Pielęgniarka przedstawiona w mediach jako Carina została znaleziona rano w martwa w gabinecie lekarskim. Jeden z pracowników wezwał ratowników, którzy próbowali reanimować kobietę, ale bez skutku.


Właściciel kliniki przekazał, że próba zabiegu odbyła się „bez jego upoważnienia i pozwolenia”. – Jedna z moich pielęgniarek o imieniu Carina zdecydowała się na wykonanie na sobie liposukcji brzucha ze znieczuleniem miejscowym – przekazał.


Zmarła w czasie zabiegu. Nie miała uprawnień


– Efektem tego niezrozumiałego działania była jej śmierć w wyniku wchłonięcia znacznej ilości środka znieczulającego, który sama sobie podała – dodał dr Mendoza.


Media informują, że pielęgniarka nie była przeszkolona w podawaniu środków znieczulających.

Z raportu Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych wynika, że w 2020 r. w USA przeprowadzono ponad 200 tys. zabiegów liposukcji oraz niemal 100 tys. zabiegów plastyki brzucha. Wskazano, że odsetek powikłań wynosi 5 proc.


Zgony zdarzają się średnio raz 5 tys. przypadków. Zwykle ich przyczyną są zakrzepy krwi w płucach, które prowadzą do 23 proc. zgonów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej