RAPORT

Pogarda

Hiszpańskie małżeństwo zatrzymane za kupno noworodka za 2 tys. euro

Nie wiadomo jeszcze jaki los spotka noworodka (fot. Pexels)
Nie wiadomo jeszcze jaki los spotka noworodka (fot. Pexels)

Najnowsze

Popularne

Hiszpańscy policjanci zatrzymali parę z miasta Don Benito w Badajoz, która za 2 tys. euro kupiła noworodka od ciężarnej Rumunki. Nie wiadomo do końca, czy matka dziecka była surogatką, czy sprzedała je z powodu trudnej sytuacji życiowej. Pewne jest, że do sfinalizowania transakcji doszło trzy miesiące wcześniej w Rumunii.

Starannie zaplanowała zabójstwo córeczki. Magdalena C. skazana

Na dożywotnie więzienie skazał Sąd Okręgowy w Poznaniu kobietę, która w maju 2021 r. zabiła swoją trzyletnią córkę. Zgodnie z orzeczeniem Magdalena...

zobacz więcej

Funkcjonariusze Policji Krajowej (Policia Nacional) zostali wezwani do szpitala Don Benito-Villanueva de la Serena. Personel placówki nabrał podejrzeń co do tożsamości młodej kobiety, która właśnie została matką i chciała zarejestrować dziecko.


Pracownicy szpitala zwrócili uwagę, że w momencie przyjęcia kobieta nie dysponowała oryginalną dokumentacją, a jedynie kserokopią karty 43-letniej kobiety, której historia medyczna nie zgadzała się z badaniami fizykalnymi.


Funkcjonariusze przesłuchali więc domniemanego szczęśliwego ojca. 42-letni mężczyzna plątał się w wyjaśnieniach i w końcu powiedział, że matką dziecka jest 28-letnia Rumunka, która przybrała tożsamość jego żony.


Wyznał także, że trzy miesiące temu zapłacił młodszej kobiecie 2 tys. euro za oddanie dziecka po jego narodzinach. Do sfinalizowania transakcji doszło w Rumunii


Niedoszli rodzice staną w czwartek przed sądem. Taki sam los spotka 28-letnią Rumunkę, ale dopiero wtedy gdy lekarze uznają, że można ją wypisać ze szpitala. Nie wiadomo jeszcze jaki los spotka noworodka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej