RAPORT

Pogarda

Prezydent Duda 3 kwietnia nawiedzi grób Jana Pawła II

Grób św. Jana Pawła II w Watykanie (fot. PAP/Leszek Szymański)
Grób św. Jana Pawła II w Watykanie (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Andrzej Duda 3 kwietnia uda się do Włoch, gdzie m.in. nawiedzi grób Jana Pawła II – powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz. Dodał, że , nawiedzenie grobu papieża będzie symbolicznym uszanowaniem go przez prezydenta.

Grodzki: Dyskusja nad projektem uchwały ws. Jana Pawła II jest bezprzedmiotowa [WIDEO]

Dyskusja nad projektem uchwały ws. Jana Pawła II jest dziś bezprzedmiotowa; jeśli parlament będzie reagował na każdą próbę atakowania tej czy innej...

zobacz więcej

Przydacz pytany czy prezydent Andrzej Duda drugiego kwietnia weźmie udział w marszu w obronie Jana Pawła II odpowiedział, że „prezydent ma mnóstwo planów, również związanych z postacią papieża Polaka”. 

 

Trzeciego kwietnia pan prezydent udaje się do Włoch, do Rzymu, gdzie pierwszym elementem tej wizyty będzie oczywiście wizyta w Bazylice św. Piotra na grobie Jana Pawła II i to będzie takie symboliczne uszanowanie tej postaci – powiedział. 

  

Szef BPM dodał, że prezydent w najbliższym czasie będzie przypominał o postaci Jana Pawła II. Zaznaczył, że Andrzej Duda dał wyraz swojego stosunku do papieża Polaka od razu, kiedy zaczęły się na niego ataki w polskich mediach.

Przypomniał, że stało się to m.in. poprzez wyświetlenie ikonografiki z postacią Jana Pawła II na fasadzie Pałacu Prezydenckim, co „było i powinno zostać zinterpretowane jako sposób obrony Jana Pawła II”. 

  

9 marca Sejm przyjął uchwałę ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II, w której „zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież – św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej