RAPORT

Pogarda

Katastrofa wojskowych Black Hawków. Trwa akcja ratunkowa

Trwa akcja ratunkowa (fot. George Wilson Foto/DeFodi images via Getty Images)
Trwa akcja ratunkowa (fot. George Wilson Foto/DeFodi images via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Dwa śmigłowce HH60 Black Hawk armii Stanów Zjednoczonych rozbiły się podczas misji treningowej w hrabstwie Trigg w stanie Kentucky. Los załóg nie jest na razie znany. Prawdopodobnie są ofiary śmiertelne.

Śnieżyca strąciła samolot medyczny z pacjentem

Kolejna tragedia lotnicza w Stanach Zjednoczonych. „Pięć osób, które znajdowały się na pokładzie samolotu transportu medycznego poniosło śmierć w...

zobacz więcej

Do katastrofy doszło ok. godz. 22 w środę (godz. 5 rano w czwartek czasu polskiego); maszyny należały do 101. Dywizji Powietrznodesantowej, której siedzibą jest baza Fort Campbell na granicy stanów Kentucky i Tennessee – poinformowano w komunikacie amerykańskiej armii.


Rzeczniczka Biura Spraw Publicznych Fort Campbell poinformowała, że dowództwo koncentruje się na opiece nad żołnierzami i ich rodzinami. 


Gubernator Kentucky Andy Beshear powiedział, że otrzymał doniesienia o katastrofie helikopterów i że prawdopodobnie są ofiary śmiertelne wypadku. Zaznaczył, że policja stanowa Kentucky i Wydział Zarządzania Kryzysowego reagują na zdarzenie.

 

– Przekażemy więcej informacji, gdy tylko będzie to możliwe – powiedział Beshear i poprosił o modlitwę za wszystkich poszkodowanych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej