RAPORT

Pogarda

Grupa Wagnera w Bachmucie. Generał Milley podaje szczegóły

Generał Mark Milley (fot. Anna Moneymaker/Getty Images; Shutterstock/Nurdian Putra)
Generał Mark Milley (fot. Anna Moneymaker/Getty Images; Shutterstock/Nurdian Putra)

Najnowsze

Popularne

Do walk o Bachmut Rosjanie rzucili prawie 6 tys. najemników z grupy Wagnera. Poinformował o tym generał Mark Milley, przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów amerykańskich sił zbrojnych. Według jego informacji Rosjanie rekrutują do grupy Wagnera kolejnych 20 lub 30 tys. bojowników, wielu z nich to kryminaliści z zakładów karnych.

Rosjanie nie wytrzymują, uciekają w głąb kraju. Co się dzieje przy granicy z Ukrainą?

Mieszkańcy rosyjskich obwodów graniczących z Ukrainą uciekają w głąb Rosji – informują niezależne media. Codziennie od kilku do kilkudziesięciu...

zobacz więcej

Generał Milley dodał, że w walkach o Bachmut Rosjanie ponoszą wielkie straty w ludziach.


– Ukraińcy bardzo skutecznie się bronią, Rosjanie ponoszą tego wielkie koszty. W ciągu ostatnich 20-21 dni Rosjanie nie zrobili żadnych postępów w Bachmucie i okolicach. To rzeź Rosjan. Ukraińcy walczą bardzo, bardzo dobrze – powiedział generał Mark Milley.

 
Sztab generalny ukraińskiej armii informuje, że ostatniej doby obrońcy kraju odparli w rejonie Bachmutu około 30 rosyjskich ataków. 

 
Grupa Wagnera to znana z wyjątkowej brutalności prywatna armia, kierowana i finansowana przez rosyjskiego biznesmena Jewgienija Prigożyna. Najemnicy są werbowani spośród kryminalistów w rosyjskich zakładach karnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej