RAPORT

Pogarda

Uderzenie w gang hazardowy na Mazowszu. Organizacja miała trzy „centra regionalne”

Gang rozpracowują mazowieckie „pezety” Prokuratury Krajowej (fot. KAS, zdjęcie ilustracyjne)
Gang rozpracowują mazowieckie „pezety” Prokuratury Krajowej (fot. KAS, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali siedmiu członków gangu zajmującego się urządzaniem nielegalnych gier hazardowych. Z ustaleń mazowieckich „pezetów” Prokuratury Krajowej wynika, że grupa podzielona była na trzy podgrupy terytorialne: stołeczną z Ostrołęką i powiatem mińskim, drugą, obejmującą Radom i okolice oraz trzecią podkarpacko-małopolską.

Brutalne porachunki? 10 osób odpowie za uprowadzenie i zabójstwo Wojciecha N.

Pomorski wydział Prokuratury Krajowej skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko sprawcom uprowadzenia i brutalnego zabójstwa Wojciecha N. –...

zobacz więcej

Akcja służb miała miejsce w okolicach Warszawy. Podczas działań policji i KAS przeszukano także wiele pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych, w których odbywały się nielegalne gry. W jednym z wolnostojących kontenerów w miejscowości Sulejówek odkryto cztery niezarejestrowane automaty wraz z kluczami do kasowania punktów kredytowych oraz telefon komórkowy wraz z kartami SIM. 

 

– Zatrzymany na miejscu mężczyzna zajmujący się nielegalnym salonem gier usłyszał zarzuty prowadzenia gier na automatach wbrew przepisom ustawy kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe. Pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz urządzania wbrew przepisom ustawy gier na automatach kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe. Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywny w wysokości ponad 720 tys. zł – poinformował prok. Karol Borchólski z zespołu prasowego Prokuratury Krajowej. 

 

Sąd aresztował pięć osób, a wobec dwóch pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych. 

 


Z ustaleń Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie wynika, że zatrzymani należeli do grupy, w skład której wchodziły trzy podgrupy operujące w następujących regionach: stołecznym z Ostrołęką i powiatem mińskim, Radomiu i okolicach oraz Podkarpacko-Małopolskim. Organizacja miała wspólnego bossa oraz tzw. bossów regionalnych. Pod nich podlegali operatorzy nielegalnych punktów hazardowych.  

 

Przeczytaj też: Zabójstwo czteroletniego Leona. Jest opinia biegłych dot. śmierci chłopca


Gang dysponował zapleczem logistycznym dysponującym m.in. szybkim serwisem automatów. Miał także swoją „komórkę” odpowiedzialną za wyszukiwanie i podnajmowanie punktów, w których uprawiano nielegalny hazard.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej